Czy w Czechach jest zakaz handlu w niedziele? Sklepy w Pradze

Czy wybierając się do Pragi lub Brna należy obawiać się zakazu handlu w Czechach? Czy w Czechach jest zakaz handlu? Dziś sprawdzamy jak wygląda sytuacja ze sklepami i handlem w Czechach. Czy jest zakaz czy go nie ma? Czy w Czechach sklepy są otwarte w niedzielę

  • Czy w Czechach jest zakaz handlu?
  • Czy w Czechach sklepy są otwarte w niedziele?

Bez zbędnego marnowania czasu od razu przechodzimy do wyjaśnienia sprawy zakazu handlu w Czechach. Nasz południowy sąsiad nie dał się ogarnąć psychozą zamykania sklepów w niedziele. Czesi nie zdecydowali się na wprowadzenie przepisów ograniczających handel. Jadąc do Czech nie musimy się niczego obawiać.

W Czechach sklepy są otwarte w niedziele. Normalnie. Tak samo jak na Ukrainie czy na Węgrzech w Czechach zakazu handlu nie ma i nic nie wskazuje na to, żeby ktokolwiek chciał go wprowadzać.

Mniejsze i większe sklepy, galerie handlowe, nie ma różnicy. W Pradze, w Brnie i w każdej innej miejscowości wszystko jest czynne normalnie. Oczywiście mogą zdarzyć się niewielkie spożywczaki, które zdecydują się na bardzo krótkie godziny otwarcia w niedziele albo całkowite zamknięcie sklepu ale to wyłącznie decyzja właściciela placówki handlowej, a nie prawo obowiązujące w całym kraju.

Wyjazd na zakupy do Czech w niedzielę to bardzo popularna rozrywka wielu osób mieszkających przy granicy z naszym południowym sąsiadem. Na zakupy do czeskich centrów handlowych ciągną polskie auta w każdą niedzielę.

Podsumowanie: czy w Czechach jest zakaz handlu w niedziele? Nie, sklepy w Czechach w niedziele są normalnie otwarte według niedzielnych godzin otwarcia. Przed wyjazdem do Czech polecamy sprawdzić co warto kupić w Czechach.

Polecamy również: