Czy sklepy na Ukrainie są otwarte w niedziele?

Czy jadąc do Lwowa, Kijowa lub Odessy trzeba obawiać się zakazu handlu na Ukrainie? Czy sklepy na Ukrainie są czynne w niedziele? Sprawdźmy jak wygląda handel w niedziele w sklepach we Lwowie. Czy ukraińskie markety takie jak Auchan, Silpo, ATB czy Arsen są otwarte przez cały tydzień?

 

Bez zbędnego lania wody wyjaśniamy więc sprawę zakazu handlu na Ukrainie. Kretyńskie zwyczaje w których rząd wtrąca się w życie przedsiębiorców rozkazując im zamykanie własnych przedsiębiorstw jeszcze nie dotarły na Ukrainę i mamy nadzieję, że nigdy nie dotrą. Sklepy na Ukrainie są otwarte w niedziele. Przez cały rok. Wyjątkiem mogą być święta na Ukrainie. Jeśli w niedziele wypada święto państwowe wtedy sklep może być zamknięty, ale tak będzie raczej tylko w wypadku dużych sieci handlowych, które zmuszone są do zamknięcia placówek.

 
Całodobowy sklep Lwów
 
Mniejsze prywatne sklepy mogą być czynne niezależnie od tego czy jest święto czy nie. Jedyną rzeczą na którą warto zwrócić uwagę jadąc na Ukrainę jest nocna prohibicja we Lwowie, tu wyjaśniamy kiedy obowiązuje. Lokalne władze kilka lat temu zakazały sprzedaży alkoholu w sklepach na całym obszarze Lwowa, chociaż i tak znalazły się sposoby obejścia zakazu.
 
Na obecną chwilę nie widać by moda na zamykanie sklepów miała dojść z Polski na Ukrainę. Sklepy na Ukrainie są otwarte w niedziele. Wszystkie niedziele to niedziele handlowe. Zakazu handlu nie ma.

 


 
Warto przeczytać również: