Czy 15 sierpnia to święto kościelne? Czy nakazane i msza obowiązkowa?

15 sierpnia każdego roku to jedno z niewielu świąt w Polsce, które wypadają w okresie letnim. Wiele osób zastanawia się czy 15 sierpnia jest świętem kościelnym. Jakie jest święto 15 sierpnia? Czy kościelne? Czy 15 sierpnia to święto nakazane i trzeba iść do kościoła na mszę?

 
Jeśli zastanawialiście się jakie jest święto 15 sierpnia to odpowiedzi na to pytani są dwie. Z jednej strony jest to katolickie święto – Wniebowstąpienie NMP, ale w Polsce 15 sierpnia to także święto Wojska Polskiego.
 
Czy katolickie święto Wniebowstąpienia jest świętem nakazanym i trzeba iść na mszę do kościoła? Tak, Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny jest dla wierzących świętem nakazanym i trzeba z tej okazji wybrać się na mszę do kościoła niezależnie od tego czy 15 sierpnia wypada w niedzielę czy w dowolny inny dzień.
 
Podsumowanie: czy 15 sierpnia to święto kościelne? W Polsce to święto kościelne oraz ważne święto Wojska Polskiego. 15 sierpnia dla gorliwie wierzących jest świętem nakazanym i udział we mszy świętej jest obowiązkowy.

 
Warto przeczytać również: