Czy w Albanii są meduzy? Czy trzeba uważać na meduzy?

Albania od kilku lat staje się wakacyjnym hitem wybieranym przez wielu wczasowiczów z Polski. Wiele osób szykujących się na wczasy w Albanii zastanawia się czy w wodach w Albanii są meduzy. Czy w Albanii występują meduzy? Czy w Albanii trzeba uważać w czasie kąpieli?


 
W albańskich wodach można znaleźć kilkanaście, lub nawet więcej, gatunków meduz. Warto jednak pamiętać, że nie wszystkie z tych meduz są niebezpieczne dla ludzi. Tylko kilka gatunków meduz jest niebezpieczna
 
Trzeba pamiętać, że w Morzu Adriatyckim są też meduzy, które są niebezpieczne dla ludzi i spotkanie z nimi może skończyć się poparzeniem. W Albanii można spotkać naprawdę duże gatunki meduz więc łatwo je dostrzec, ale pojawiają się też mniejsze osobniki. Niezależnie od tego jaki zauważymy – trzymamy się od niego z daleka. Miejscami w których najczęściej spotkać można meduzy okolice północnej Albanii a przykład koło Durres.
 
Kąpiąc się na plażach w Albanii należy więc zachować szczególną uwagę. Uważać trzeba także na meduzy, które zostały wyrzucone przez morze na brzeg. Jeśli zauważysz meduzę podczas pływania, najlepiej całkowicie ją omijaj, a jeśli zostaniesz poparzony przez meduzę, pamiętaj, aby jak najszybciej zasięgnąć pomocy medycznej.
 
Tak samo jak w przypadku rekinów tak i w przypadku meduz zagrożenie w Albanii nie jest zbyt wysokie ale zawsze istnieje. Wypoczywając w Albanii należy stosować się do poleceń ratowników i lokalnych władz, które w wypadku inwazji meduz mogą zamknąć daną plażę!

 
Polecamy również: