Czy do Rumunii potrzebna jest Zielona Karta? Czy OC?

Rumunia nie należy do najczęściej wybieranych kierunków urlopowych więc wiedza o dokumentach potrzebnych do Rumunii nie jest powszechna. Na wyjazd do Rumunii często decydują się na przykład miłośnicy turystyki samochodami terenowymi. Czy jadąc własnym samochodem do Rumunii potrzebujemy Zielonej Karty? Czy w Rumunii obowiązuje nas Zielona Karta?

 

W gronie państw Systemu Zielonej Karty są kraje, które wymagają od Polaków wyrobienia Zielonej Karty, ale zdecydowana większość dzięki stosownym porozumieniom dokumentu tego nie wymaga. Rumunia należy właśnie do tej drugiej grupy.
 
Czy do Rumunii potrzebna jest Zielona Karta? Nie, jadąc do Rumunii nie musimy martwić się o konieczność posiadania Zielonej Karty. Warto jednak pamiętać, że niektórzy bezpośredni sąsiedzi Rumunii takiego dokumentu wymagają.
 
Jeśli chcemy przejechać samochodem z Rumunii na Ukrainę lub do Mołdawii to przed wycieczką musimy wyrobić sobie Zieloną Kartę bowiem te dwa kraje jej wymagają.
 
Podsumowanie: czy do Rumunii konieczna jest Zielona Karta? Nie, Rumunia nie wymaga posiadania Zielonej Karty od Polaków.

 
Polecamy również: