Alanya pogoda w sierpniu. Temperatury. Czy warto jechać?

Alanya jest jednym z najczęściej odwiedzanych kurortów tak zwanej Riwiery Tureckiej. Nad wyjazdem do Alanyi w sierpniu zastanawia się wielu Polaków. Turyści często szukają jaka jest pogoda w sierpniu w Alanyi. Czy warto jechać? Czy jest upalnie? Sprawdźmy temperatury w Alanyi!

 

Sierpień jest pierwszym miesiącem w roku w czasie którego średnia temperatura w Alanyi zaczyna spadać. Spada wprawdzie tylko o jeden stopień Celsjusza, ale zawsze. Średnia temperatura w Alanyi przez prawie cały miesiąc wynosi 32 stopnie Celsjusza, a pod koniec sierpni spada do 31 stopni.
 
W sierpniu w Alanyi gorąco jest również nocą i wieczorem. Miesiąc jest praktycznie pozbawiony opadów atmosferycznych. Pod koniec sierpnia istnieje minimalna szansa na symboliczne przelotne opady.

 
Czy warto jechać do Alanyi w sierpniu? Jeśli szukasz słonecznych wakacji w sierpniu, Alanya jest świetnym wyborem. Pogoda jest gorąca i słoneczna, woda w morzu ciepła.
 
Sierpień to bardzo popularny miesiąc w Alanyi, więc pamiętaj, żeby zarezerwować pokój w hotelu z odpowiednim wyprzedzeniem.
 
Warto jednak pamiętać, że sierpień jest najgorętszym miesiącem, a tak upalne temperatury sprawiają, że ciężko zwiedzać miasto chodząc nagrzanymi uliczkami. Osoby które źle znoszą wysokie temperatury powinny zdecydować się na wyjazd do Alanyi w czerwcu lub we wrześniu. Wtedy jest wciąż bardzo gorąco, ale nie aż tak upalnie.

Polecamy zobaczyć również przewodnik po najciekawszych miejscach i atrakcjach w Alanya.

 
Polecamy również: