Czy Holandia wygrała mundial? Czy była mistrzem świata w piłce nożnej?

Holenderska reprezentacja w piłce nożnej jest jedną z lepszych drużyn na naszym kontynencie. Wiele osób zastanawia się czy Holandia była kiedyś mistrzem świata w piłce nożnej. Czy Holandia kiedyś wygrała mundial? Czy Holendrzy wygrali kiedyś piłkarskie mistrzostwa? Czy dobrze grają i czy byli mistrzami Europy? Sprawdźmy sukcesy reprezentacji Holandii.

 

Czy Holandia jest dobra w piłkę nożną? Tak! Holendrzy grają w piłkę całkiem dobrze, a dodatkowo średnia wzrostu w Holandii należy do najwyższych na świecie więc holenderscy piłkarze dobrze radzą sobie w stałych fragmentach gry. Czy Holandia była kiedyś mistrzem świata?
 
W historii mistrzostw świata organizowanych przez FIFA Holandii jeszcze nigdy nie udało się Stanąć na najwyższym stopniu podium. Najbliżej mistrzostwa Holendrzy byli w 1974, 1978 oraz 2010 roku gdy zajęli drugie miejsce oraz w 2014 roku gdy Holandia skończyła mistrzostwa na trzeciej pozycji.
 
Reprezentacja Holandii była mistrzem Europy w 1988 roku, a w 1976, 1992, 2000 i 2004 roku zajmowała trzecią pozycję w mistrzostwach Europy.
 
Podsumowanie: czy Holandia była mistrzem świata w piłce nożnej mężczyzn? Nie, drużynie Holandii nie udało się do tej pory wygrać mundialu. Być może uda im się to na mistrzostwach w Katarze.

 
Polecamy również: