Czy Ukraina jest w Strefie Schengen? Sprawdzamy czy jest!

Od kilku lat Ukraina staje się popularnym kierunkiem turystycznym wśród wczasowiczów z Polski. Stąd też często pojawiają się różne pytania o Lwów czy Ukrainę. Jednym z najgłupszych pytań jest to czy Ukraina jest w Strefie Schengen ale jeśli wymaga to jeszcze osobnego tłumaczenia to przychodzimy dziś z pomocą. Sprawdzamy czy Ukraina jest w Schengen.
 
Wnikliwi Czytelnicy bloga Kawiarniany.pl wiedzą już pewnie, że jadąc na Ukrainę czy do Lwowa potrzebny jest paszport. Wiedzą też, że Ukraina nie znajduje się w gronie państw Unii Europejskiej oraz członków NATO czyli Sojuszu Północnoatlantyckiego.
 
Bardziej spostrzegawczy Czytelnicy zapewne potrafią wyciągnąć pewne wnioski dotyczące członkostwa w Schengen z powyższych informacji. Oczywiście sam fakt tego, że Ukraina nie jest w Unii nie znaczy, że nie ma jej w Schengen bowiem w gronie państw układu z Schengen są też takie, których nie ma w UE ale jeśli potrzebny jest paszport, to można zgadywać że prowadzone są kontrole graniczne. Jeśli prowadzone są kontrole graniczne to wszystko wskazuje pewnie na to, że Ukraina nie jest w Schengen. I słusznie!
 
Jeśli zastanawiacie się czy Ukraina jest w Strefie Schengen to odpowiedź jest prosta – nie jest. Na granicach Ukrainy z Polską czy Litwą, które są w Schengen, prowadzone są kontrole, a czasem ustawiają się nawet bardzo długie kolejki na granicach z Ukrainą.

 
Polecamy również: