Odprawa na lotnisku jak wygląda? Co robić lotnisku? Pierwszy raz na lotnisku

Odprawa na lotnisku jak wygląda? Co robić lotnisku? Pierwszy raz na lotnisku

Wiele osób, które mają przed sobą pierwszą podróż samolotem (lub dawno nim nie leciały) zastanawia się, jak trzeba zachowywać się na lotnisku oraz co trzeba na nim robić krok po kroku. Nie wszyscy wiedzą również jak wygląda odprawa na lotnisku oraz kontrola bezpieczeństwa na lotnisku. Dla wszystkich wybierających się na lotnisko po raz pierwszy przygotowaliśmy krótki poradnik.

 

Czy trzeba się odprawić przed lotem? Czy można się odprawić online albo na lotnisku? Większość linii lotniczych oferuje możliwość odprawy online za pomocą strony internetowej lub aplikacji linii lotniczych. Czy trzeba drukować karty pokładowe? Jeżeli odprawicie się online, pamiętajcie o wydrukowaniu kart pokładowych lub zabraniu ich ze sobą w mobilnej aplikacji, jeżeli linia lotnicza pozwala na takie rozwiązanie.
 
Gdzie nadać bagaż do samolotu? Jeżeli nadajecie bagaż rejestrowany, musicie udać się do stanowiska odprawy bagażowej. Jego numer znajdziecie na tablicach informacyjnych na lotnisku.
 
Po nadaniu bagażu należy udać się do kontroli bezpieczeństwa. Na wejściu do kontroli bezpieczeństwa konieczne jest zeskanowanie karty pokładowej.
 
Jeżeli zostało nam jeszcze trochę czasu do lotu, możemy wybrać się na małe zakupy na lotnisku. Należy pamiętać, że przy płaceniu za zakupy konieczne będzie zeskanowanie karty pokładowej. Tutaj zobaczycie co warto kupić na lotnisku.
 
Po udanych zakupach możecie udać się do bramki z której dostaniecie się do samolotu. Jak znaleźć bramkę na lotnisku? Informacje na temat bramek wyświetlane są na tablicach informacyjnych na lotnisku.

 
Polecamy również: