Czy na komunię wypada iść w czerwonej sukience?

Czy na komunię wypada iść w czerwonej sukience?

Komunia to wyjątkowe wydarzenie w życiu każdego gorliwie wierzącego dziecka. Dlatego ważne jest, aby rodzice oraz goście zachowali pewne zasady etyczne i kulturowe. Jednym z pytań, które pojawiają się u gości komunijny jest to czy na komunię wypada iść w czerwonej sukience? Czy można iść w czerwonej sukience?

 

Na początku warto zaznaczyć, że na przyjęcie komunijne wypada ubrać się odpowiednio do okazji. Uroczystości te poprzedzone są mszą w kościele, dlatego należy pamiętać o stroju skromnym i nienarzucającym się. Co do samego koloru czerwonego, to nie ma zasadniczego zakazu, aby go nosić na takiej uroczystości.

 
Czerwień to kolor bardzo modny i elegancki. Jednakże, należy pamiętać, że nie każda czerwona sukienka będzie odpowiednia na komunię. Kreacja powinna być skromna i elegancka, ale nie wyzywająca lub wieczorowa. Zalecane są sukienki o długości za kolano lub midi, z rękawami lub z cienkimi ramiączkami.

 
Należy pamiętać, że komunia to wydarzenie religijne, więc nieodpowiednie jest pojawienie się w kreacji, która odsłania zbyt dużo ciała. Duże wycięcia na udach, głębokie dekolty lub bardzo krótkie sukienki na pewno nie będą odpowiednie na taką uroczystość. Tak samo odkryte ramiona.

 
Podsumowanie: czy można iść na komunię w czerwonej sukience? W przeciwieństwie do koloru białego nie ma raczej zakazu ubierania koloru czerwonego. Warto jednak pamiętać, że komunia to uroczystość religijna więc ubiór powinien być skromny.

 
Warto przeczytać również: