Czy Turcja jest w Strefie Schengen? Sprawdźmy czy jest!

Wielu turystów chcących w spokoju wypocząć z gwarancją dobrej pogody na miejsce wakacji wybiera Turcję. Jeśli planowaliście wyjazd do Turcji to pewnie zastanawia Was czy Turcja jest w Schengen. Sprawdźmy czy jest w gronie państw członkowskich. Sprawdzamy czy Turcja jest w Strefie Schengen. Jak wygląda sprawa jej członkostwa?

 

Turcja to kraj położony między Europą, a Azją. Nie cała leży w Europie i nie znajduje się w gronie państw należących do Unii Europejskiej. Co to oznacza? Turcja znajduje się poza Unią Europejską ale od 19 kwietnia 2022 Polacy jadący do Turcji na turystyczny wyjazd trwający do 90 dni nie potrzebują już paszportu.

 
Nie wszystkie kraje w Strefie Schengen to kraje należące do Unii Europejskiej, niestety jednak w przypadku Turcji musimy Was zmartwić. Turcja nie znajduje się w gronie państw , które podpisały słynny Układ z Schengen z 1985 roku. Turcja nie jest państwem członkowskim układu. Powtarzamy więc – Turcja nie jest w Schengen. Co to oznacza?

 
W świetle najróżniejszych pomysłów polskich władz w 2020 roku lepiej niestety nie jechać na wakacje do Turcji bo może się okazać, że po powrocie będziemy obowiązkowo zamknięci w domu na kwarantannę, tyczy się to zwłaszcza przylotu samolotem do Polski bo wtedy każdy dokładnie wie gdzie, kiedy i z kim byliśmy. Na dzisiaj pojawiające się plotki o rozporządzeniach dotyczą tylko osób narodowości innej niż Polska, więc wakacje w Turcji można planować, ale z rozwagą bo nigdy nic nie wiadomo.

 
Polecamy również: