Jakie państwa są w Strefie Schengen? Gdzie można pojechać na wakacje?

Jeśli planujecie w tym roku wakacje i nie chcecie skończyć na obowiązkowym urlopie polegającym na zwiedzaniu 4 ścian własnego domu to niestety trzeba wybrać lot tylko do krajów w Strefie Schengen. Gdzie można polecieć i pojechać na wakacje? Które państwa są w Strefie Schengen? Sprawdźmy to!

 

Miłościwie nam panujący wymyślili nowe obostrzenie – kwarantannę po powrocie z krajów nie znajdujących się w Strefie Schengen. Pomysł jest dziurawy jak sito w przypadku osób, które jadą na wakacje samochodem ale jeśli wybieracie przelot na wakacje to już nie jest tak różowo. Musicie wybierać tylko z grona państw ze strefy Schengen. Jakie kraje się w niej znajdują?

 
Do strefy Schengen należy 26 państw Europy. Do strefy należą: Austria, Belgia, Czechy, Dania, Estonia, Finlandia, Francja, Grecja, Hiszpania, Holandia, Islandia, Liechtenstein Litwa, Luksemburg, Malta, Niemcy, Norwegia, Polska, Portugalia, Szwajcaria Szwecja Słowacja, Słowenia, Węgry, Włochy, oraz Łotwa. Są też kraje, które nie należą do Strefy Schengen ale na granicach nie ma kontroli więc i tak nikt Was nie sprawdzi czy w nich byliście czy nie – są to Watykan, San Marino i Monako.

 
Warto pamiętać, że jest wiele państw Europy i nawet Unii Europejskiej, które nie są w Schengen – jest to na przykład popularny kierunek wakacyjny czyli Chorwacja.

 
Jeśli jedziecie samochodem na wakacje i będziecie wracać przez terytorium państw znajdujących się w Schengen to raczej ciężko będzie komukolwiek na piękne oczy stwierdzić, że byliście na wakacjach w państwie spoza Strefy Schengen. Niestety jeśli planujecie wylot na wakacje to nowy pomysł może pokrzyżować plany – przekraczanie granicy to podanie na tacy tego kiedy, gdzie, jak i z kim. Dlatego też na przykład Polacy nie pojadą w tym roku do Lwowa…

 
Polecamy również: