Sprzedaż alkoholu w Irlandii godziny. Od której? Do której alkohol w Irlandii?

Sprzedaż alkoholu w Irlandii godziny. Od której? Do której alkohol w Irlandii?

Normalnie jest tak – idziemy do sklepu i kupujemy co nam się podoba. No chyba że władze akurat zrobiły niedziele z zakazem handlu. Nie wszędzie tak jest. Są w Europie państwa w których zakup alkoholu to nie lada wyzwanie. Obok Litwy jednym z nich jest Irlandia. Od której godzinie alkohol w Irlandii? W jakich godzinach sprzedają alkohol w Irlandii?

 

Pod względem sprzedaży alkoholu w sklepach Irlandia nie należy do krajów normalnych. Panują tu zasady sprzedaży podobne do takich, jakie obowiązywały za komuny w Polsce i które mogą znać starsi Polacy.

 
W jakich godzinach można sprzedawać i kupować alkohol w Irlandii? Alkohol w Irlandii można sprzedawać od 10:30 rano do 22:00 w dni powszednie wraz z sobotą oraz od 12:30 do 22:00 wieczorem w niedziele oraz w… Dzień św. Patryka.

 
Ograniczenia w sprzedaży w sklepach to jedno, a sprzedaż w barach to drugie. W barze czy pubie również występują zakazane godziny w których sprzedaż alkoholu jest zakazana? Jakie to godziny? Kiedy można kupić alkohol w lokalu w Irlandii? W pubie można sprzedawać alkohol od 10:30 do 23:30 od poniedziałku do czwartku, od 10:30 do 0:30 w piątki i soboty oraz od 12:30 do 23:00 w niedziele.

 
W jednym z poprzednich tekstów dowiecie się od ilu lat sprzedają alkohol w Irlandii.

 
Polecamy również: