Cmentarz Łyczakowski – cennik biletów będzie wyższy!

Smutne wiadomości dla polskich turystów płyną ze Lwowa. Znów będzie drożej. Cmentarz Łyczakowski pozostaje cmentarzem na którym wejście jest płatne i biletowane. Komitet Wykonawczy Rady Miejskiej Lwowa podjął decyzję o podwyżce biletów wstępu na Cmentarz Łyczakowski, a co za tym idzie również Cmentarz Orląt Lwowskich.

 

Od 2020 roku wstęp na Cmentarz Łyczakowski przez główną bramę kosztować będzie 50 UAH od osoby dorosłej (8,20 zł), 40 UAH dla posiadaczy lwowskiej karty turystycznej. Bilet ulgowy dla studentów i dzieci kosztować będzie 40 UAH, 24 UAH w wypadku posiadania wspomnianej karty.
 
Zwiedzanie z przewodnikiem dla grupy do 10 osób kosztować będzie 150 UAH, a powyżej 10 osób 200 UAH, co jak na Lwów jest kwotą względnie rozsądną i uzasadnioną ekonomicznie, chociaż przy obecnych kursach już nie tak niską jak byśmy tego chcieli. Przejazd meleksem po Cmentarzu Łyczakowskim wciąż kosztować będzie 300 UAH. Możliwe jest zakupienie również wejściówki na stałe odwiedzanie konkretnego grobu. Koszt 5 UAH.
 
To kolejna podwyżka biletów wstępu na Cmentarz Łyczakowski. Ceny wstępu rosną systematycznie. 12 miesięcy temu również wprowadzono podwyżkę o 10 UAH. Jeśli znają Państwo inne cmentarze na które wstęp jest płatny mogą Państwo o nich napisać na naszym fb.

 


 

Polecamy również: