Kończy się pewna epoka. Wkrótce ten widok przejdzie do historii

Jadąc do Lwowa wiele razy można poczuć się jak za dawnych lat. Zaczyna się już od kolejki na granicy, potem można wybierać w dość wysłużonych tramwajach, zakupach na bazarze lub też skorzystać z dość archaicznej już formy kontaktów międzyludzkich. Szykują się jednak zmiany – wkrótce pewna epoka na Ukrainie zakończy się

 


Ukraiński operator telekomunikacyjny Ukrtelecom zapowiedział w zeszłym tygodniu likwidacje budek telefonicznych na Ukrainie. Budki zostaną wyłączone i usunięte z ulic. Proces rozpocznie się 1 lutego 2020 roku.

 
budka telefoniczna
 

Decyzja o likwidacji budek telefonicznych podyktowana jest praktycznie zerową popularnością tego rozwiązania. Budki są nierentowne, a firma musi ponosić koszty na utrzymanie i remonty automatów. Na ulicach Lwowa i wielu innych miast Ukrainy wciąż znajduje się całkiem sporo – około 4800 automatów telefonicznych.

 

Nie są popularne – według danych Ukrtelecom w całym kraju wykonywano miesięcznie poniżej 380 tysięcy minut rozmów z budek. Średnio na jeden automat przypada zaledwie 2,6 minuty rozmowy dziennie. Dzieje się tak mimo podjętej kilka lat temu próby reanimacji rozwiązania i umożliwienia darmowych rozmów na stacjonarne.

 

W Polsce budki telefoniczne pożegnaliśmy z końcem grudnia 2017 roku. Na Ukrainie rozwiązanie nie przetrwało dużo dłużej. Jeśli chcecie przypomnieć sobie jak kiedyś to było i zadzwonić z budki na Ukrainie to nadchodzące trzy miesiące są ostatnią ku temu okazją.

 


 
Polecamy również: