Gdzie kupić hrywny – w Polsce czy we Lwowie na Ukrainie?

Gdzie kupić hrywny – w Polsce czy we Lwowie na Ukrainie?

Jednym z najczęstszych pytań, które od Was dostajemy jest pytanie o to jakie pieniądze warto mieć we Lwowie, gdzie wymienić złotówki na hrywny i czy warto na Ukrainę brać dolary lub euro. Na większość tych pytań odpowiadaliśmy już przy okazji opisywania kantorów we Lwowie, ale ze względu na ilość pytań przygotowujemy osobny tekst na ten temat.

 

Przed wyjazdem na Ukrainę i do Lwowa wiele osób zastanawia się gdzie najlepiej kupić hrywny. Odpowiedź na to pytanie jest niezwykle prosta. Generalnie mówiąc – wszędzie, tylko nie w Polsce. Jadąc do Lwowa złotówki najlepiej wymieniać już po przekroczeniu granicy. Czy będzie to na parkingu przy pierwszej stacji benzynowej w Korczowej czy w którejś z bud po pieszym przekroczeniu przejścia granicznego w Medyce, czy może już w samym Lwowie – bez znaczenia.

 

 

Najlepiej wymieniać pieniądze dopiero po dojeździe do Lwowa ponieważ kurs tam jest korzystniejszy. Jest to faktem, kurs we Lwowie jest lepszy, niż przy przejściach granicznych, ale na takiej wymianie zyskać można najwyżej 1-3 złote przy wymianie banknotu o nominale 100 złotych. Więc to żadna oszczędność jeśli zależy nam na posiadaniu pewnej kwoty w hrywanch już dojeżdżając do miasta. Tak samo jest jeśli chodzi o wymiany pieniędzy we Lwowie. We Lwowie jest bardzo wiele kantorów stąd da się znaleźć takie, które za wymianę 100 złotych dadzą około 10 lub 20 hrywien więcej. Czy tak nieduża kwota jest kwotą za którą opłaca się biegać po kilku lub kilkunastu kantorach? Tylko jeśli chcemy wymienić naprawdę dużo gotówki.

 
Jedziesz do Lwowa lub na Ukrainę? Sprawdź oferty noclegów:Booking.com


 

Jaką walutę wziąć do Lwowa? Już wielokrotnie o tym pisaliśmy ale przypomnimy jeszcze raz. Jeżeli myślicie o wymianie złotówek na euro lub dolary tylko po to, by pojechać z nimi do Lwowa to jest to jeden z najgłupszych pomysłów na jaki możecie wpaść. Owszem – wymiana równowartości 100 złotych w dolarach lub euro da Wam jakieś 10 UAH zysku, ale w cały zabieg trzeba wliczyć jeszcze koszt zakupu waluty w Polsce. Do Lwowa jeździmy ze złotówkami.

 

Nie myślcie też o zakupie hrywien w Warszawie, Wrocławiu, Poznaniu czy Krakowie. W dużych miastach w Polsce po pierwsze trudno znaleźć kantory z hrywnami, a po drugie cena ukraińskiej waluty jest dość sztywna. W Krakowie to około 17-18 złotych za 100 UAH. Niezależnie od prawdziwego kursu międzybankowego. Taniej jest za granicą oraz w polskich miastach przy bezpośredniej granicy z Ukrainą. Jeżeli jedziecie gdzieś dalej to złotówki lepiej wymienić bliżej polskiej granicy. Z naszego doświadczenia wynika, że im mniejsze miasto, tym kurs lepszy. W Złoczowie za złotówki dawali więcej, niż we Lwowie. Wymiana złotówek chociażby w Odessie będzie dużo trudniejsza oraz dużo droższa, niż we Lwowie.

 


 
Polecamy również:

 

Powiązane wpisy

2 komentarze do wpisu „Gdzie kupić hrywny – w Polsce czy we Lwowie na Ukrainie?

  1. Możesz coś więcej napisać o kantorach na lotnisku lub w pobliżu lotniska, albo podać linka gdzie ten wątek był poruszony ponieważ przeszukałem Twoją stronę i nie znalazłem niczego na ten temat poza komentarzem. Z góry dzięki pozdrawiam

  2. Informacje o wymianie walut na lotnisku są na stronie lotniska http://lwo.aero/en
    Można spokojnie sobie wziąć taksówkę z lotniska i zatrzymać się w drodze przy kantorze w centrum albo koło dworca albo pojechać Uberem albo zapłacić kartą w taksówce.