Ekspres kapsułkowy Bosch Tassimo T40 – pierwsze wrażenia przed testem

Ekspres Bosch Tassimo T40
Ekspres Bosch Tassimo T40

 

Właśnie na testy trafił do nas ekspres kapsułkowy Bosch Tassimo T40. Trzeba przyznać, że do tej pory dość sceptycznie podchodziliśmy do tego typu ekspresów do kawy. Czy Bosch Tassimo T40 sprawił, że zmienimy podejście? O tym dowiemy się dopiero po przeprowadzeniu testu. Teraz czas na opis pierwszych wrażeń z korzystania z ekspresu.

 

Czym jest Tassimo?

Ekspresy kapsułkowe z rodziny Tassimo Hot Beverge System pozwalają na przygotowanie kawy espresso, latte, cappuccino, a także herbaty czy gorącej czekolady. Początkowo Tassimo pojawiło się we Francji w 2004 roku. Dziś dostępne jest w wielu innych krajach, w tym oczywiście w Polsce. Za systemem stoi firma Kraft Foods, która produkuje również kawę Jacobs, która dostępna jest w polskich sklepach. Początkowo ekspresy Tassimo produkowała firma Saeco, a ich dystrybucją zajął się Braun. Dziś ekspresy produkuje Bosch.

 

Kawa do ekspresów Tassimo

 

Kapsułki Tassimo
Kapsułki Tassimo

 

Do przygotowania kawy w ekspresie Tassimo potrzeba kupić paczkę tak zwanych T-Disców. Za paczkę pozwalającą na przygotowanie ośmiu kaw Tassimo płacimy około 20 złotych. W Polsce dostępna jest kawa Jacobs w różnych wariantach oraz gorąca czekolada Milka. Cena jednej kawy z ekspresu Tassimo (pomijając koszt prądu i wody) to 2,5 zł. Wprawdzie cena Boscha T40 nie jest zbyt wysoka, bowiem można go kupić już za około 250 złotych (mimo, że początkowo cena ekspresu ustalona była na prawie 400 złotych), Tassimo to ekspres dla bogatych. Niski koszt zakupu trzeba potem odpokutować kupując drogie zestawy kapsułek. Miesiąc użytkowania Tassimo dla osoby pijącej jedną kawę dziennie to około 70 zł. Rocznie – to aż 840 zł. A co, jeśli z ekspresu chce korzystać para? Doliczając do tego cenę zakupu możemy kupić już całkiem niezły lub bardzo dobry ekspres ciśnieniowy, który będzie znacznie trwalszy.

 

Bosch Tassimo T40 – pierwsze wrażenia

Bosch Tassimo T40 nie jest ani najtańszym, ani najdroższym ekspresem z rodziny Tassimo. Urządzenie dostępne jest w czterech wersjach kolorystycznych: czarno-srebrnej TAS4011EE (silk silver), czarno-czerwonej TAS4013EE (glamour red), czarno-pomarańczowej (TAS4014EE) oraz całkowicie czarnej TAS4012EE (magic black). Design ekspresu może przypaść do gustu, ale sprzęt zdecydowanie lepiej wygląda na wizualizacjach na stronie internetowej producenta.

 

Ekspres wykonany jest z plastiku średniej jakości. W wielu recenzjach, które możecie znaleźć w Sieci testowane ekspresy pochodzą prosto od producentów. W naszym wypadku recenzowany jest pożyczony sprzęt, który przygotował już niejedną kawę. Z uwagi na to uda się wytknąć wszystkie wady na które może natrafić potencjalny kupujący.

 

Pierwszą z nich jest wykonanie – plastikowe elementy rysują się, a mechanizmy lubią trzeszczeć. W pierwszych wrażeniach nie można nie wspomnieć o tym, że ekspres zachowuje się dość głośno – głośniej nawet niektórych konwencjonalnych ekspresów ciśnieniowych. Jedno trzeba przyznać – Tassimo T40 jest idiotoodpornym urządzeniem. Do przygotowania kawy wystarczy jedynie wciśnięcie T-Disku i wciśnięcie przycisku na obudowie. Przygotowana kawa i czekolada są smaczne, ale na porównania przyjdzie czas w recenzji.

 

Specyfikacja ekspresu Bosch Tassimo T40

Na zakończenie wpisu garść danych technicznych.

– moc 1300 W;
– maksymalne ciśnienie 3,3 bar;
– pojemność 2 litry;
– waga 2,7 kg.

 


 

Dodaj komentarz