Najlepsze lody w Krakowie? Najlepsze lodziarnie Kraków TOP

W ciepłe letnie dni aż chce się iść na lody. Mrożony smakołyk sprzedawany jest w wielu miejscach w Krakowie ale nie wszystkie są najlepsze. Sprawdźmy gdzie iść na lody w Krakowie. Gdzie dostaniemy najlepsze? Oto nasz ranking dobrych lodów w Krakowie zarówno na Rynku jak i na Kazimierzu. Gdzie są najlepsze lody w Krakowie? Gdzie w Krakowie iść na lody? Jakie są najlepsze lodziarnie? Sprawdźmy!

 


Bracia Hodurek


 
Jednia z lodziarni chwalących się serwowaniem tradycyjnych lodów w Krakowie to lokal położony na początku ulicy Zwierzynieckiej, a także na Kalwaryjskiej, Smolki i Stachowicha. Lodziarnie Bracia Hodurek podobnie jak wiele różnych lodziarni w Krakowie codziennie serwują nieco zmodyfikowany zestaw dostępnych smaków. Cena podobna jak wszędzie w Krakowie. Lokale czynne do 21. Dostępne też lody bez cukru i laktozy. Smaków jest mało ale za to rożek jest bardzo dobry. Tu przeczytacie więcej o lodziarni Bracia Hodurek.

 


Donizetti


 
Donizetti to lodziarnia założona w Krakowie przy ul. św. Marka przez prawdziwego Włocha więc można spodziewać się wysokiej klasy lodów. To typowe włoskie gelato więc nie ma tu zbyt jaskrawych barw lodów, a sam wyrób topi się dość szybko. Niestety również Donizetti to lodziarnia w której za pistacjowe loty liczą sobie o 25% więcej niż za jakikolwiek inny smak. Zaletą jest możliwość… łączenia smaków w jednej porcji, co zdarza się dość rzadko ponieważ obsłudze wielu punktów po prostu się nie chce tego robić. Poza lodami do kupienia też inne włoskie przekąski. Lodziarnia znajduje się przy św. Marka 23 oraz na bazarze Plac Targowy Rydla. Lody są tu jednak droższe niż w większości miejsc w Krakowie. Jedyna wada lodów z Donizetti to rożek.

 


Good Lood


 
Lodziarni Good Lood posiadających już kilkadziesiąt punktów w Krakowie nie trzeba przedstawiać chyba nikomu. Jeśli nie macie zamiaru iść na lody w Krakowie i będziecie tylko spacerować po mieście to i tak natkniecie się na jeden z punktów. Po lody z Good Lood każdego lata ustawiają się kolejki. W lodziarnaich dostępne są podstawowe smaki, a każdego dnia do menu trafiają smaki specjalne dostępne tylko na chwilę. Cena taka sama jak wszędzie w Krakowie. Tu poczytacie więcej o Good Lood.

 


Katane


 

Katane to posiadająca kilka miejscówek w Krakowie lodziarnia również sprzedająca lody we włoskim stylu. Gelato smakują nieco inaczej i produkowane są nieco inaczej od klasycznych lodów na tłustej śmietanie. W ofercie kilka smaków lodów oraz dodatkowo trochę włoskich specjałów. Ceny takie same jak średnia cena lodów w Krakowie. Niestety Katane należy do tych miejsc w których smaki lodów podzielono na “premium” i nie “premium” i za lody z pistacjami trzeba dopłacać aż o 25% więcej niż wynosi cena lodów “nie-premium”.


Lodowa Huta


 
Lodowa Huta to lodziarnia znajdująca się w miejscu niezbyt jeszcze uczęszczanym przez turystów, jak sama nazwa wskazuje – w Nowej Hucie i to nie tam gdzie Good Lood, tylko na uboczu. Ma to swoje minusy – z Krakowa trzeba pojechać na lody do Nowej Huty i poza zakupem lodów nie za bardzo jest co robić na miejscu, ale ma też swoje plusy – wciąż jeszcze możliwość normalnego zaparkowania. W menu kilka tradycyjnych stałych smaków oraz smaki podawane co jakiś czas na facebooku. Cena taka jak wszędzie, a rożek najlepszy w Krakowie. Tu poczytacie więcej o Lodowej Hucie w Nowej Hucie.
 


Tiffany Ice Cream


 
Lodziarnia Tiffany Ice Cream znajduje się przy pl. Szczepańskim 7. Lodziarnia może pochwalić się dość kreatywnymi i rzadko spotykanymi smakami lodów takimi jak na przykład… szafran. Cena lodów taka sama jak w każdym innym popularnym miejscu w Krakowie z tym że tu również dopłacamy 25% do smaków “premium” co zdecydowanie nam się nie podoba. Wybór pozostałych smaków nie jest zbyt szeroki. W przeciwieństwie do lodów z Włoch te serwowane tutaj to tradycyjne lody na śmietanie. Uwaga – w przeciwieństwie do wielu miejsc w Krakowie lokal czynny jest bardzo krótko – zaledwie do 20:00. Wadą serwowanych tu lodów jest tylko to że do “premium” rożka trzeba dopłacić, a ten zwykły smakuje jak zwykły. Lody są za to naprawdę jednymi z najlepszych!

 


Lodziarnia Galicyjska

W Galerii Kazimierz działa niepozorna lodziarnia – Lodziarnia Galicyjska. W menu smaki dość tradycyjne oraz czasowo wprowadzone smaki odbiegające od tych, które zwykle można spotkać w lodziarniach. Lodziarnia Galicyjska ma też mały punkt znajdujący się w miejscu do którego raczej nikt nie będzie specjalnie jechać – na osiedlu Kombatantów.

 


Lody ze Starowiślnej


 

Najlepsze lody w Krakowie w opinii wielu to właśnie to miejsce na które wszyscy czekali. To jedno z najsłynniejszych miejsc sprzedających lody w całym Krakowie. Lodziarnia została otwarta w połowie lat 80-tych ubiegłego wieku i taki też jest jej wystrój. Lokal otwarto zanim nastała wszechobecna moda na mniej lub bardziej prawdziwe lody “rzemieślnicze”. Każdego dnia, zwłaszcza w ciepłe i słoneczne weekendy, przed lokalem ustawiają się kolejki chętnych na zakup lodów. Do wyboru tylko podstawowe smaki, ale za to jakie. To jedna z najlepszych lodziarni w Krakowie chociaż stać w kilkudziesięciominutowej (a czasem nawet dłuższej!) kolejce raczej nie polecamy. Tu przeczytacie więcej o lodach ze Starowiślnej.

 
Polecamy również: