Czy Lotnisko Chopina i Okęcie to to samo?

Lotnisko Chopina jest największym i najważniejszym portem lotniczym w Polsce i znajduje się w Warszawie. Wiele osób zastanawia się czy Lotnisko Chopina to Okęcie? Czy Lotnisko Chopina i Lotnisko Okęcie to to samo?

 
Wiele osób kojarzy nazwę lotnisko Okęcie na przykład z postaci super inteligentnego Waldka z filmu Kiler, któremu na cargo należało okazać połowę banknotu 2000 kolumbijskich peso. Wiele osób zastanawia się czy Lotnisko Chopina i Lotnisko Okęcie to to samo.
 
Wiele osób myśląc o Lotnisku Choina w Warszawie używa nazwy Lotnisko Okęcie. Dlaczego? Ponieważ w chwili otwarcia w 1934 roku lotnisko nazywało się Port Lotniczy Warszawa-Okęcie. Dopiero w 2001 roku lotnisko Okęcie zostało nazwane imieniem Fryderyka Chopina, a w styczniu 2010 roku nazwa Lotnisko Chopina została oficjalną nazwą lotniska
 
Od 2010 roku minęło wiele czasu ale dla wielu pasażerów wciąż najważniejszy port lotniczy w Warszawie to po prostu Warszawa Okęcie
 
Wniosek jest prosty: jeśli ktoś mówi lotnisko Okęcie to ma na myśli port lotniczy znany oficjalnie jako Lotnisko Chopina w Warszawie.

 
Polecamy również: