Ile kosztuje kawa w Anglii? Ceny w restauracjach

Przed wyjazdem na wakacje warto sprawdzić jakich wydatków na miejscu można się spodziewać. Jedziecie do Anglii i interesują Was ceny w kawiarniach i restauracjach? Dobrze trafiliśmy. Dziś sprawdzimy ile kosztuje kawa w Anglii i Wielkiej Brytanii. Sprawdźmy ile kosztuje kawa w Londynie, Liverpoolu czy w Manchesterze. Jakie są ceny w lokalach?

 
Wizyta w kawiarni albo dwóch, albo dziesięciu, to dla nas podstawa każdego wyjazdu. Będąc na wczasach ciężko brać ze sobą ekspres z domu więc wybór zwykle pada na kawę na mieście. Jeśli jedziecie do Anglii i Wielkiej Brytanii to nie ma co obawiać się wysokich cen w kawiarniach. Ceny kawy są w granicach rozsądku. Ile kosztuje kawa w największych miastach?

 
W kawiarni Laynes Esspresso w centrum Leeds za espresso płacimy 2,40 GBP, flat white kosztuje 2,90 GBP, latte i americano wycenione są na 3 GBP, a kawa mocha z czekoladą kosztuje 3,20 GBP.

W South Coast Roast w Bournemouth ceny kształtują się następująco: podwójne espresso, flat white i americano za 2,80 GBP, latte i cappuccino za 3 GBP.

 
W kawiarni Root Coffee w Liverpoolu za kawę cappuccino płacimy 3,20 GBP, gorąca czekolada kosztuje 3,50 GBP.

 
Ile kosztuje kawa w Londynie? W kawiarni Shoreditch Grind w brytyjskiej stolicy za espresso płacimy 2,50 GBP, duża flat white, latte i cappucino to koszt 3,60 GBP. Za gorącą czekoladę płacimy 3,70 GBP, a mocha kosztuje 3,90 GBP. W The Black Penny w Covent Garden w Londynie za espresso płacimy 2,30 GBP, cappuccino kosztuje 2,80 GBP, tyle samo płaci się za flat white i latte. Gorąca czekolada kosztuje 3,50 GBP, a mocha 3,80 GBP.

 
W kawiarni Tamper Sellers Wheel w Sheffield za kawę macchiato płacimy 2,50 GBP, cappuccino kosztuje 2,70 GBP, tyle samo trzeba zapłacić za flat white, a za latte płacimy 2,90 GBP. Mocha jest droższa – kosztuje 3 GBP. W Federal Cafe w Manchesterze duża americano to koszt 2,6 GBP, flat white kosztuje 2,7 GBP, cappuccino kosztuje 2,9 GBP, a latte 2,9 GBP.

 
Polecamy również: