Czy na lotnisku trzeba znać język? Czy trzeba znać angielski?

Czy na lotnisku trzeba znać język? Czy trzeba znać angielski?

Mimo, że nauka języków obcych stoi w Polsce na coraz wyższym poziomie, wciąż wiele osób, głównie starszych czy ubogich, nie potrafi porozumiewać się w języku innym niż ojczysty. Zastanawiają się one czy poradzą sobie na lotnisku bez znajomości języka oraz czy poradzą sobie bez znajomości angielskiego. Czy trzeba znać angielski na lotnisku? Czy trzeba znać lokalny język na lotnisku?

 

Czy trzeba znać język na lotnisku zagranicą? Czy trzeba znać język na lotnisku w Hiszpanii, we Włoszech lub w Niemczech albo w Zjednoczonych Emiratach Arabskich? Większość lotnisk na świecie posiada oznaczenia w języku angielskim. Dobrze jest więc znać podstawowe słowa związane z poruszaniem się na lotnisku w języku angielskim.
 
Jakie słowa po angielsku trzeba znać na lotnisku? Na jakimkolwiek lotnisku na świecie byście się nie znaleźli na pewno warto znać słowa takie jak ”bramka”, ”wyjście”, ”kontrola paszportowa” i tym podobne. Pozwoli to nam na unikniecie totalnego zgubienia się na lotnisku. Ponadto warto obserwować obrazki, które pomogą dotrzeć nam w różne miejsca na lotnisku.
 
Czy na lotnisku trzeba znać lokalny język? Zwykle nie! Obsługa lotniska zwykle nauczona jest języka angielskiego, a wszelkie drogowskazy czy tablice informacyjne są po angielsku. Czy na lotnisku przyda się znajomość języka polskiego? Na lotnisku w Polsce – tak. Na lotniskach w innych krajach? Nie, tam nie znają języka polskiego.

 
Polecamy również: