Co robić w Krakowie wieczorem? Co robić w Krakowie w nocy?

Co robić w Krakowie wieczorem? Co robić w Krakowie w nocy?

Kraków to miasto, które nigdy nie śpi, a wieczorem oraz w nocy zyskuje jeszcze większy urok. Właśnie dlatego wiele osób zastanawia się, co robić w Krakowie wieczorem oraz w nocy. Co robić w Krakowie wieczorem? Co robić w Krakowie w nocy? Sprawdźmy atrakcje i pomysły na wieczorne spędzanie czasu.

 


Pójść do kina, teatru, opery lub filharmonii

Jeśli szukasz kulturalnego sposobu na spędzenie wieczoru w Krakowie, miasto oferuje wiele opcji. W centrum miasta znajdują się takie instytucje kultury jak kino Pod Baranami, które jest jednym z najstarszych kin w Europie czy kino studyjne Mikro. Możesz też wybrać się do teatru w tym słynnego Teatru im. Juliusza Słowackiego albo położonych blisko centrum opery lub filharmonii. Bilety na wydarzenia w wymienionych instytucjach w Krakowie są dość tanie w porównaniu do krajów zachodniej Europy. Uwaga: wiele z instytucji kultury niestety zawiesza działanie w szczycie sezonu turystycznego.

 


Wieczorny spacer po mieście

Gdy pogoda dopisuje można wieczór spędzić na spacerowaniu po Krakowie. Najpopularniejsze miejsca na wieczorny spacer w Krakowie to oczywiście kółko po Plantach, przejście się na Bulwary Wiślane albo na atrakcyjnie oświetloną kładkę łączącą Kazimierz z Podgórzem. Atrakcyjnie oświetlony wieczorem jest Wawel, Teatr im. Słowackiego czy też ulice Floriańska i Grodzka albo okolice Pomnika Grunwaldzkiego czy Dom Pod Globusem.

 


Wieczór w klubie lub pubie

W Krakowie pubów i klubów jest pod dostatkiem i większość z nich, zwłaszcza w sezonie turystycznym, działa przez cały tydzień. Znajdziemy w Krakowie zarówno mordownie z tanim piwem, drogie i słabe puby nastawione na bogatych turystów zagranicznych, jak i bardziej wysmakowane miejscówki dobre na drinka. Są w Krakowie również na przykład lokale w których można pograć w gry planszowe.

 


Wieczór w dobrej restauracji

W centrum Krakowa wiele jest restauracji, które są turystycznymi pułapkami ale na szczęście nie wszystkie takie są. W Krakowie znajduje się kilka restauracji polecanych w Przewodniku Michelin i kilka, które nie znalazły się w tym szacownym gronie ale i tak są dobre. W Krakowie działa też restauracja z Gwiazdką Michelin. Warto więc zainteresować się kolacją w ciekawym miejscu takim jak Pod Różą, Copernicus, Szara Gęś, Wierzynek, Bottiglieria 1881, Amarylis, Farina, The Hours czy Folga. Zawsze można zapytać konsjerża o polecenie dobrej restauracji w Krakowie.

 


Wieczór z widokiem na zachód słońca

Kawiarni i restauracji z widokiem na Kraków jest w Krakowie jak na lekarstwo, ogólnie miejsc z widokiem też nie ma zbyt wiele, ale jednak jakieś są. Jeśli chcemy nietypowo spędzić wieczór to można wybrać się by oglądać zachód słońca z Kopca Krakusa, wyjść na Kopiec Piłsudskiego, przejechać się Kołem Widokowym albo wejść na pokład balonu widokowego w Krakowie.

 
Polecamy również: