Ile trwa Wielkanoc 2024 w Polsce? Ile dni wolnego?

Nadchodzące święta Wielkanocne są dla wielu gorliwych katolików jednymi z najważniejszych świąt w roku, dla mniej gorliwych są po prostu kolejnymi świętami, a dla niewierzących okazją do odpoczynku od pracy. Wiele osób – niezależnie od wyznania – zastanawia się ile trwa Wielkanoc 2024 w Polsce. Ile trwają święta Wielkanocne? Kiedy jest wolne?

 

Ile jest wolnego i ile trwa wolne z okazji Wielkanocy? Jeśli chcecie odpocząć od codziennych obowiązków zawodowych to nie mamy zbyt dobrych wiadomości – wolne na Wielkanoc nie jest wyjątkowo długie. Ile trwa Wielkanoc?
 
Wielkanoc to Wielka Niedziela i Poniedziałek Wielkanocny. Dla osób normalnie pracujących wolne potrwa więc tylko jeden dodatkowy dzień. Jeśli pracujecie od poniedziałku do piątku to wolne będziecie mieć w sobotę, niedzielę i w poniedziałek. Wtorek to już normalny dzień pracujący. Osoby pracujące w soboty również nie mają powodów do radości.
 
Wielka Sobota jest wyłącznie świętem dla członków kościoła katolickiego. Nie jest to dzień ustawowo wolny od pracy. Podsumowując: wolne w święta Wielkanocne to tylko jeden dodatkowy dzień wolny w Poniedziałek Wielkanocny. Sobota przed Wielką Niedzielą nie jest dniem ustawowo wolnym od pracy chociaż zwyczajowo wiele biznesów w tym dniu nie pracuje.

 
Polecamy również: