Złota Uliczka w Pradze – czy da się zwiedzać za darmo? Kiedy za darmo?

Złota Uliczka w Pradze – czy da się zwiedzać za darmo? Kiedy za darmo?

Obok Mostu Karola jednym z najsłynniejszych miejsc w Pradze jest Złota Uliczka. Wiele osób zastanawia się czy Złotą Uliczkę można zwiedzać za darmo. Czy jest sposób na darmowe wejście by zobaczyć Złotą Uliczkę? Od której Złota Uliczka jest za darmo? Kiedy darmowy wstęp bez konieczności kupowania biletów?

 

Złota Uliczka to uliczka powstała około 1500 roku będąca obecnie jednym z najbardziej charakterystycznych punktów Zamku Praskiego na Hradczanach. Wiele osób chce zobaczyć Złotą Uliczkę za darmo. Jest na to sposób.
 
Złota Uliczka w ciągu dnia jest terenem, który zwiedzać mogą wyłącznie posiadacze biletów wstępu na wystawy w zamku ale gdy wszystkie największe atrakcje na Zamku Praskiego zamykają swoje drzwi to uliczka staje się darmowa. W sezonie turystycznym zwykle Złota Uliczka jest darmowa po godzinie 17:00. W sezonie zimowym atrakcje zamykają się wcześniej i po uliczce można chodzić za darmo już od 16:00.
 
Warto pamiętać, że zwiedzanie Zamku Praskiego jest dość tanie i oferuje bardzo dobry stosunek ceny do jakości. Nie warto szukać sposobów na darmowe wejście na Złotą Uliczkę. Najlepiej po prostu kupić bilet na zwiedzanie atrakcji na Zamku w Pradze (tutaj cennik biletów zwiedzania Zamku na Hradczanach).
 
Uwaga: warto pamiętać, że zasady darmowego wejścia zależą od władz zamku i mogą się w każdej chwili zmienić więc informacji o darmowym wejściu najlepiej szukać zawsze na oficjalnej stronie zamku na Hradczanach.

 
Polecamy również: