Czy w Dubaju można pić alkohol? Czy można kupić alkohol?

Dubaj jest jednym z częściej wybieranych kierunków wakacyjnych wyjazdów przez osoby wybierające się do Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Wiele osób planujących wczasy zastanawia się czy w Dubaju można kupić alkohol. Czy można pić alkohol w Dubaju? Jak kupić alkohol w Dubaju? Gdzie kupić alkohol w Dubaju?

 

Wiele osób wyjeżdżających do krajów islamskich zakłada, że nie ma w nich legalnego alkoholu, a picie alkoholu jest nielegalne. To błąd, a przynajmniej błąd w przypadku Dubaju.

 
Czy w Dubaju jest alkohol? Jest. Do niedawna turyści mogli kupować i spożywać alkohol wyłącznie w hotelach i hotelowych restauracjach czy klubach, ale przepisy się zmieniły. W 2019 roku ułatwiono przepisy dotyczące zakupu alkoholu przez turystów w Dubaju.
 
Turyści w Dubaju mogą kupić alkohol bez konieczności wyrabiania odpowiedniej licencji. Alkohol można kupić w specjalnych sklepach monopolowych MMI oraz African + Eastern.
 
Jak wygląda zakup alkoholu w Dubaju? Jeśli jesteśmy turystami należy wylegitymować się okazując paszport i alkohol możemy kupić otrzymując czasowe pozwolenie na jego zakup. Rezydenci Dubaju potrzebują licencji na zakup alkoholu, która jest dodatkowo płatna.
 
Uwaga: nie można poruszać się w Dubaju z otwartym alkoholem w miejscach publicznych na widoku i nie wolno spożywać alkoholu w miejscach publicznych. By nie narażać klientów na problemy z prawem sieci sklepów monopolowych oferują dostawę alkoholu bezpośrednio do domu.
 
Tutaj dowiecie się od ilu lat jest alkohol w Dubaju, a tu dowiecie się ile kosztuje alkohol w Dubaju. Tanio nie jest!

 
Polecamy również: