Ile alkoholu z Albanii do Polski? Ile papierosów do UE?

Ile alkoholu z Albanii do Polski? Ile papierosów do UE?

Albania staje się ostatnimi czasy coraz częściej wybieranym kierunkiem wakacyjnych wyjazdów. Im więcej turystów planuje wyjazd do Albanii tym częściej pojawiają się pytania o to ile alkoholu można przywieźć z Albanii. Ile alkoholu można z Albanii do Polski? Ile alkoholu i papierosów można zabrać z Albanii do Unii Europejskiej? Sprawdźmy limity celne!

 

Jeśli wybieracie się do Albanii to wiecie zapewne, że Albania nie jest krajem należącym do Unii Europejskiej. Z tego powodu przewóz alkoholu i wyrobów tytoniowych takich jak papierosy z Albanii bezpośrednio do Polski czy też do innych krajów Unii Europejskiej jest mocno limitowany. Ile można zabrać alkoholu? Ile można papierosów?
 
Z Albanii do Unii Europejskiej drogą lądową można przywieźć zaledwie 4 litry wina niemusującego i 16 litrów piwa, a także maksymalnie 1 litr wyrobów alkoholowych powyżej 22 procent lub 2 litry wina alkoholizowanego lub wina musującego. Limity można mieszać na przykład biorąc 0,5 litra koniaku i 1 litr wina musującego. Ważne by ich całościowo nie przekroczyć.
 
Z Albanii do Unii Europejskiej można przywieźć drogą lądową zaledwie 2 paczki papierosów (40 sztuk papierosów) do krajów stosujących niższy limit. Samolotem do Polski z Albanii można wziąć do 200 sztuk papierosów. Konkretnych aktualnych limitów zawsze szukajcie na oficjalnych stronach Unii Europejskiej.
 
Pamiętajmy, że do Unii Europejskiej z krajów zewnętrznych nie można przywozić mięsa, wędliny, sera i mleka, a także (w praktyce) owoców i nasion roślin oraz kwiatów.

 
Polecamy również: