Gdzie leży Arabia Saudyjska? Na jakim kontynencie jest Arabia?

Arabia Saudyjska to dość interesujący kraj o którym wiedza w Polsce nie jest zbyt powszechna. Wielu Polaków chce dowiedzieć się więcej o Arabii Saudyjskiej i zastanawia się się gdzie leży Arabia Saudyjska. Gdzie dokładnie jest Arabia Saudyjska? Na jakim kontynencie jest Arabia Saudyjska? Sprawdźmy to! 

Najprostsza odpowiedź na pytanie “gdzie leży Arabia Saudyjska” brzmi: Arabia Saudyjska leży w Azji, a dokładnie w zachodniej Azji. Arabia Saudyjska jest jednym z najmniejszych krajów azjatyckich. Położony jest na Półwyspie Arabskim.
 
Arabia Saudyjska jest jednym z większych krajów w regionie. Graniczy z Katarem, Kuwejtem, Omanem, Jemenem, Irakiem, a także z Jordanią i Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi. W Królestwie Arabii Saudyjskiej według danych z 2021 roku mieszka 34 783 757 osób z czego większość to oczywiście Arabowie.
 
Podsumowanie: gdzie leży Arabia Saudyjska? Arabia Saudyjska leży w Azji na Półwyspie Arabskim. Arabia Saudyjska zalicza się do Bliskiego Wschodu i jest jednym z bardziej konserwatywnych krajów arabskich.

 
Polecamy również: