Nad jaką rzeką leży Egipt? Jaka rzeka płynie w Egipcie?

Nad jaką rzeką leży Egipt? Jaka rzeka płynie w Egipcie?

Egipt to popularny kraj wakacyjnych wyjazdów w obecnej rzeczywistości popularny nawet jeszcze bardziej niż wcześniej ze względu na zachowanie normalności. Wiele osób wybierających się na wczasy do Egiptu zastanawia się nad jaką rzeką leży Egipt. Jaka rzeka przepływa przez Egipt? Ile jest rzek w Egipcie? Dzisiaj sprawdzimy jaka jest najważniejsza główna rzeka w Egipcie i najdłuższa rzeka w Afryce.
 

Osoby pamiętające coś ze szkolnych lekcji o starożytnym Egipcie pamiętają pewnie, że życie kraju toczyło się wokół tego jak zachowywała się rzeka Nil. Wystarczy rzut oka na mapę świata i mapę Egiptu by szybko odpowiedzieć sobie na pytanie związane z rzeką w Egipcie.
 
Jaka jest rzeka w Egipcie? Niezmiennie od tysięcy lat rzeką w Egipcie jest Nil. Nil od tysięcy lat to główna rzeka zaopatrująca Egipt w wodę i hasłem do krzyżówki dotyczącym rzeki w Egipcie.
 
Nil jest też jedyną stałą rzeką w Egipcie, która przepływa przez terytorium kraju przez cały rok. Oczywiście okresowo występują w nim inne rzeki, ale nie są to rzeki stałe.
 
Nil w Egipcie rozdziela się w obszarze delty na wiele różnych pobocznych ramion z których najważniejsze to Damietta na wschodzie i Rosetta na zachodzie. Warto pamiętać, że Nil, w zależności od źródła, to najdłuższa rzeka na Ziemi o długości 6650 kilometrów.
 
Nil wpada do Morza Śródziemnego w północnym Egipcie ale przepływa też przez Sudan, Sudan Południowy, Ugandę, Tanzanię, Rwandę, Burundi i Etiopię.

 
Polecamy również: