Dubrownik paszport czy dowód. Jakie dokumenty do Dubrownika?

Wakacje w Chorwacji, a szczególnie w Dubrowniku, od lat hit wśród Polaków. Wiele osób planujących wyjazd do Dubrownika zastanawia się czy do Dubrownika potrzebny jest paszport. Czy jadąc do Dubrownika trzeba mieć paszport? Sprawdźmy to!

 

W przypadku wyjazdu do Dubrownika, Polacy mogą wjechać na teren Chorwacji za pomocą dowodu osobistego lub paszportu. Czy do Dubrownika wystarczy dowód osobisty czy trzeba mieć paszport?
 
Jeszcze kilka lat temu odpowiedź na to pytanie brzmiała: trzeba mieć paszport. Do niedawna by dojechać do Dubrownika samochodem lub autobusem przez terytorium Bośni i Hercegowiny trzeba było posiadać paszport. Obecnie do Bośni i Hercegowiny nie trzeba mieć paszportu i Polacy mogą wjechać do kraju na podstawie paszportu lub dowodu osobistego. Działa też już most do Dubrownika więc nie trzeba jechać przez Bośnię i Hercegowinę.
 
Jeśli jedziemy do Dubrownika przez terytorium Chorwacji lub Bośni i Hercegowiny to nie potrzebujemy paszportu i wystarczy nam dowód osobisty.
 
Podsumowanie: czy do Dubrownika potrzebny jest paszport? Nie, jadąc do Dubrownika, o ile nie mamy zamiaru jechać gdzie indziej podczas naszej wycieczki, wystarczy dowód osobisty.

 
Polecamy również: