Wiedeń dojazd z lotniska do centrum. 4 proste sposoby

Wiedeń jest jedną z najpiękniejszych stolic w Europie. Każdego roku przylatują tu tysiące osób. Jeśli lecicie do Wiednia po raz pierwszy w życiu to pewnie zastanawiacie się jak dojechać z lotniska w Wiedniu do centrum miasta. Dziś sprawdzamy proste sposoby dojazdu z centrum Wiednia na lotnisko i z lotniska w Wiedniu do centrum. Ile kosztuje dojazd? Jak to zrobić?

 


Uber, Bolt, taksówka

Zwykle dobrym pomysłem na dojazd z lotniska do centrum miasta jest Uber, Bolt lub w najgorszym wypadku taksówką ale w przypadku Wiednia jest nieco inaczej. Wiedeńskie lotnisko Wiedeń-Schwechat oddalone jest o około 20-25 kilometrów od samego centrum Wiednia czyli dzielnicy Innere Stadt. W przypadku kraju, którego walutą jest euro dla polskiego portfela oznacza to, że tanio nie będzie.
 
Dojazd spod budynku słynnej opery wiedeńskiej na lotnisko kosztować będzie w granicach 30 EUR przy usłudze UberX i nawet 50 EUR jeśli zdecydujemy się na przejazd bardziej luksusowym Uber Black lub będziemy potrzebować dużego samochodu typu VAN. 130+ zł za dojazd z lotniska to sporo, więc warto rozważyć inne opcje dojazdu do centrum Wiednia. Jakie?

 


Dojazd do centrum pociągiem


 
Najkorzystniejszą opcją dojazdu do centrum Wiednia z lotniska jest wybór pociągu City Airport Train. Przejazd pociągiem CAT na stację Vien Mitte trwa rozkładowo około 16 minut. Pociąg kursuje codziennie od 5:37 do 23:38 również w niedziele i święta. Korzystając ze specjalnego pociągu lotniskowego można w nim również nadać bagaż. Przejazd do centrum kosztuje 12 EUR, bilet w dwie strony promocja. Okrągłe 3 EUR taniej.
 
Istnieje też możliwość dojazdu pociągami narodowego austriackiego przewoźnika czyli ÖBB. Pociągiem z i na lotnisko w Wiedniu dojedziemy więc również ze stacji Wiedeń Główny czyli Wien Hauptbahnhof. Przejazd pociągiem obsługiwanym przez narodowego przewoźnika jest jeszcze tańszym sposobem dojazdu do centrum Wiednia. Kosztuje zaledwie 4,10 EUR. Jeśli nie zależy Wam koniecznie na komforcie przejazdu pociągiem lotniskowym to jest to jeszcze lepszy sposób.

 
Wartym rozważenia sposobem dojazdu jest też pociąg S7 obsługiwany przez S-Bahn. Linią S7 dojedziemy do Wien Mitte i Wien Praterstern. Przejazd nie należy do najdłuższych, a pociągi jeżdżą co 30 minut. Koszt 4,20 EUR.

 


Dojazd do centrum Wiednia autobusem

Jeśli nie przepadacie za jazdą koleją to do centrum Wiednia można dostać się z lotniska również specjalnymi autobusami VAL. Przejazd autobusem Vienna Airport Lines to koszt od 8 EUR w górę. Zaletą dojazdu autobusem z lotniska do centrum Wiednia jest rozkład jazdy autobusów – jeżdżą prawie non-stop. Istnieją trzy linie VAL1 z lotniska do stacji Westbahnhof, VAL2 do stacji Schwedenplatz i VAL3 do stacji Donauzentrum. Jeśli bierzecie pod uwagę autobus to musicie popatrzeć na aktualne rozkłady bo w związku ze światową sytuacją ich funkcjonowanie może być aktualnie zawieszone. Koszt biletu to 8 EUR w jedną stronę lub 13 EUR w dwie strony.

 


Prywatni przewoźnicy, samochód, carsharing

W przypadku każdego dużego lotniska również i w Wiedniu działają najróżniejsze firmy oferujące usługi shuttle bus do centrum Wiednia. Usługi te są oczywiście droższe od typowego przejazdu komunikacją miejską.
 
Na lotnisku w Wiedniu bez problemu wynajmiemy również samochód w kilku znanych wypożyczalniach samochodowych, a osoby nie chcące decydować się na dłuższy wynajem mogą skorzystać też z carsharingu. Na lotnisku w Wiedniu samochody carsharingowe znajdziecie na parkingu P3 na poziomie 0. Do wykorzystania trzy różne opcje: car2go, DriveNow i UFODrive. Ceny zależą tu już od tego gdzie macie zamiar jechać.

 
Polecamy również: