Gdzie jest napis Amsterdam w Amsterdamie? Lokalizacja napisu?

Gdzie jest napis Amsterdam w Amsterdamie? Lokalizacja napisu?

Amsterdam kojarzy się z wieloma różnymi atrakcjami. Większość z nich jest niestety płatna, ale jest jeden symbol Amsterdamu będący od lat atrakcją turystyczną, który możemy zobaczyć całkowicie za darmo. Wiele osób planujących wyjazd do Amsterdamu zastanawia się gdzie jest słynny napis I Amsterdam. Gdzie jest słynny napis w 2022 roku? CzZy napis I AMsterdam jest ustawiony w tym roku?

 

Słynny napis I AMsterdam można było zobaczyć przed gmachem popularnego muzeum Rijksmusem. Ta najsenniejsza lokalizacja napisu kojarzącego się z Amsterdamem nie jest już niestety aktualna. Władze miejskie zdecydowały się na przeniesienie napisu z placu w inne n miejsce ponieważ atrakcja turystyczna generowała zbyt duży tłok turystów pragnących zrobić sobie z nią selfie. Nie oznacza to oczywiście, że w Amsterdamie nie ma już słynnego napisu. Jest, tylko w innych miejscach. Gdzie można go zobaczyć?
 

Jeśli chcecie zobaczyć napis I Amsterdam to zobaczyć można go już bezpośrednio po przylocie do Amsterdamu. Napis jest bowiem na lotnisku Amsterdam-Schiphol.
 
Kolejnym miejscem w którym można zobaczyć napis będący atrakcją turystyczną Amsterdamu jest południowy brzeg Sloterplas w pobliżu drogi Cornelis Lelylaan. Nie jest to wprawdzie samo centrum Amsterdamu ale jeśli chcecie zrobić sobie pamiątkowe selfie to trzeba będzie się poświęcić. Niestety czas w których napis znajdował się w samym centrum miasta w pobliżu słynnego muzeum już minęły.

 
Polecamy również: