Ile kosztuje metro w Wiedniu? Wiedeń metro cena

Ile kosztuje metro w Wiedniu? Wiedeń metro cena

Odwiedzając Wiedeń ze względu na wysokie ceny parkingów w Wiedniu, wiele osób decyduje się na jeżdżenie komunikacją publiczną i zastanawia się czy w Wiedniu jest metro. Ile kosztuje metro w Wiedniu? Jaki jest cennik metra w Wiedniu? Jakie są Wiedeń ceny metra? Ile kosztują bilety na metro w Wiedniu? Jakie są ceny? Sprawdźmy to!

 

Na początku warto odpowiedzieć na pytanie: czy w Wiedniu jest metro. Odpowiedź na to pytanie jest oczywiście twierdząca. Ile kosztuje metro w Wiedniu? W porównaniu do zarobków w Austrii ceny metra w Wiedniu są dość niskie. Ile trzeba zapłacić za bilety?
 
Jednoprzejazdowy bilet na metro w Wiedniu to koszt 2,40 EUR. Bilet 24 godzinny na metro w Wiedniu kosztuje 8 EUR, bilet na 2 dni kosztuje 14,10 EUR, a bilet na 72 godziny to koszt 17,10 EUR.
 
Dla turystów przyjeżdżających do Wiednia na dłużej przygotowany jest bilet tygodniowy, jednak warto pamiętać że działa on od poniedziałku do poniedziałku, który też kosztuje 17,10 EUR. Jest też elastyczny bilet tygodniowy ważny 7 dni, kosztujący 17,10 EUR czyli tyle samo co taki na 3 dni lub tygodniowy od poniedziałku do poniedziałku. Ten ostatni bilet można kupić tylko w sklepie internetowym albo w aplikacji mobilnej Wiener Linien.
 
Ceny biletów na metro są takie same jak na tramwaje i autobusy w Wiener Linien. Bilety jednoprzejazdowe można kupić też w tramwajach ale w wypadku zakupu w tramwaju bilet jest droższy o 0,20 EUR.
 
Podsumowanie: ile kosztuje bilet na metro w Wiedniu? Pojedynczy bilet na jeden przejazd w metrze w Wiedniu kosztuje 2,40 EUR.

 
Polecamy również: