Jaka religia jest w Albanii? Jaka wiara w Albanii?

Od pewnego czasu Albania staje się coraz bardziej popularnym kierunkiem wyjazdów wakacyjnych. Nic więc dziwnego, że potencjalni turyści chcą dowiedzieć się czegoś o nowym popularnym kierunku. Wiele osób zastanawia się jaka jest religia w Albanii. Czy to kraj arabski? Czy Albańczycy chodzą do kościoła? Czy chodzą do meczetu? Jakie jest wyznanie w Albanii? Sprawdźmy to!

 
Albania nie jest krajem jednolitym jeśli chodzi o wyznanie, jednak jest jedna wiara którą wyznaje zdecydowana większość mieszkańców. Wiodącą religią w Albanii jest islam wyznawany przez 58,8% mieszkańców. Na drugiej pozycji są religie chrześcijańskie do których przyznaje się 16,8% mieszkańców Albanii, sam katolicyzm to około 10%.
 
Jako ateiści określa się zaledwie 2,5% mieszkańców Albanii. W badaniu w 2020 roku aż 16,2% badanych nie zdeklarowało przynależności do konkretnej religii.

 
Wśród muzułmańskiej większości w Albanii zdecydowana większość to sunnici. Wspominając kwestię religii w Albanii warto przywołać historyczną ciekawostkę – w czasach rządów Envera Hoxha w Albanii praktyki religijne były zakazane.
 
Podsumowanie: jaka jest religia w Albanii? Większość mieszkańców Albanii to islamiści.

 

Polecamy również: