Ile kosztuje benzyna w Holandii? Cena paliwa 2022

Benzyna jest jednym z najbardziej podstawowych produktów kupowanych przez bardzo wiele osób. Wiele osób wyjeżdżających do Holandii zastanawia się ile kosztuje paliwo w Holandii. Ile trzeba zapłacić za benzynę? Ile za diesla? Ile kosztuje gaz LPG w Holandii? Oto ceny.

 

Na cenę paliwa na stacji benzynowej wpływ ma wiele czynników, jednym z najważniejszych jest wahająca się cały czas cena ropy na światowych rynkach. Cena benzyny nie jest stała i zmienia się dość często więc podanie aktualnej ceny benzyny w Holandii jest dość trudne. Można jednak pokusić się o pewne stwierdzenia.
 
Cena benzyny na stacjach benzynowych w Holandii należy do najwyższych na świecie. Niezależnie ile kosztuje baryłka ropy, tak cena w Holandii jest zdecydowanie wyższa niż w Niemczech, Belgii czy Francji.
 
Ile trzeba zapłacić za benzynę w Holandii? Z początkiem roku 2022 średnia cena litra benzyny E10 w Holandii to 1,977 EUR za litr, a średnia cena diesla to 1,607 EUR za litr. Za litr gazu LPG trzeba zapłacić średnio około 0,909 EUR.
 
Cena benzyny w Holandii jest wyższa średnio o prawie 0,50 EUR więcej za litr benzyny niż cena w Niemczech co pozwala na zauważenie pewnego trendu.
 
Podsumowanie: ile kosztuje benzyna w Holandii? Cena benzyny w Holandii należy do najwyższych w Europie i na świecie. Aktualne ceny można sprawdzić na stronach śledzących średnią cenę benzyny.

 
Polecamy również: