Czy EKUZ działa na Zanzibarze? Czy w Tanzanii? Czy ubezpieczenie?

Od całkiem niedawna Tanzania i Zanzibar należą do coraz bardziej popularnych kierunków wakacyjnych wyjazdów. Wciąż jeszcze niewielu Polaków było w Tanzanii więc wielu turystów zastanawia się czy w Tanzanii działa EKUZ. Czy na Zanzibarze działa polskie ubezpieczenie zdrowotne? Czy ubezpieczenie potrzebne jest na Zanzibar? Sprawdźmy to!
 

Jeśli planujecie wyjazd do Tanzanii i zastanawiacie się czy działa tam ubezpieczenie turystyczne z Polski to mamy odpowiedź. Tanzania nie jest członkiem Unii Europejskiej, nie jest też państwem należącym do EFTA. Co to oznacza?
 
Oznacza to, że Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego nie działa w Tanzanii. EKUZ nie działa na Zanzibarze. Jeśli nawet mamy ubezpieczenie zdrowotne w Polsce i kartę to na niewiele ona nam się zda.
 
Jeśli koniecznie chcemy mieć pewność, że jesteśmy objęci ubezpieczeniem zdrowotnym w czasie wyjazdu do Tanzanii to takie ubezpieczenie musimy sobie wcześniej kupić. Posiadanie ubezpieczenia turystycznego nie jest wymagane do wjazdu przez władze kraju ale w czasach epidemii sytuacja to zawsze może się zmienić więc aktualne warunki wjazdu warto zawsze sprawdzić bezpośrednio przed wyjazdem na oficjalnych stronach tanzańskich ministerstw.

 
Polecamy również: