Czy w Odessie jest drogo czy tanio? Jakie są ceny w Odessie? Restauracje, atrakcje

Ukraina od pewnego czasu staje się coraz bardziej popularnym kierunkiem wyjazdów wakacyjnych. Tanie połączenia lotnicze sprawiają, że wyjazd do Odessy jest naprawdę kuszącym pomysłem. Czy w Odessie jest drogo? Ile kosztują restauracje w Odessie? Ile kosztują muzea i atrakcje? Sprawdzamy jakie są ceny w Odessie. Czy jest tanio czy drogo?

 

Każdy bardzo dobrze zdaje sobie sprawę z tego, że ceny na Ukrainie są bardzo niskie więc jeśli szukacie bardzo szybkiej odpowiedzi na pytanie czy w Odessie jest drogo czy tanio to bez czytania reszty tekstu możemy dać odpowiedź: tak, w Odessie jest bardzo tanio. Odessa jest jednym z najtańszych tego typu kurortów w Europie. Nadaje się na tani city break i na wczasy nawet dla najbiedniejszych turystów. Poniżej sprawdzimy ile kosztują poszczególne atrakcje w Odessie, a także jakie są ceny w kawiarniach i restauracjach oraz ceny noclegów w dobrych miejscach i tych o bardzo niskim standardzie.

 


Odessa – ceny atrakcji i muzeów


 
Bilety wstępu do Odeskiego Muzeum Sztuki nie są tak tanie jak chociażby zwiedzanie Pałacu Potockich we Lwowie ale zdecydowanie nie można nazwać ich drogimi. Wstęp to koszt 100 UAH. Podobnie zwiedzanie katakumb w Odessie – to również zwalający z nóg koszt 100 UAH. Ceny zwiedzania wystaw w odeskim muzeum historycznym wahają się do 35 do maksymalnie 70 UAH. Nieco droższą imprezą jest wejście na pokaz do tak zwanego Muzeum Interesującej Nauki w Odessie. To jedna z atrakcji dla dzieci – wejście kosztuje 160 UAH za bilet normalny i 80 UAH za wejście dla małoletnich w wieku od 3 do 6 lat. Zwiedzanie Muzeum Historii Żydów Odeskich kosztuje 50 UAH.

 

Jedną z “drogich” atrakcji w Odessie jest muzeum koniaku prowadzone przez dobrze znaną markę trunków alkoholowych Shustoff. Wstęp na zwiedzanie na którym nauczymy się mieszać koniaki to koszt 350 UAH od osoby. Inne atrakcje są tańsze – zwiedzanie fabryki i degustacja trunków 250 UAH, zwiedzanie połączone również z degustacją wina 370 UAH, wycieczka bez degustacji na samo zwiedzanie to koszt 100 UAH. Zwiedzanie najstarszych trunków to aż 600 UAH.

 


 

Opera w Odessie również należy do ciekawszych atrakcji. Bilety na spektakle od zawrotnych 50 UAH w górę aż po 950 UAH za najlepsze możliwe miejsca. Koncerty bardziej popularnych artystów poza standardowym programem kosztują zwykle od 350 UAH w górę. Nie w głowie Wam muzea?

 
Proszę bardzo – paintball w Odessie to koszt w granicach 320 UAH od osoby za 2 godziny i 200 kulek. Godzina i 100 kulek to koszt 180 UAH od osoby. Nieco drożej jest jeśli chodzi o atrakcje dla ducha i dla ciała jednocześnie. Prywatny taniec w klubie to koszt 400 UAH za 2 piosenki, 20 minut masażu to koszt 1000 UAH, wychodne dla dziewczyny to 15000 UAH. Wstęp do klubu kosztuje 150 UAH.

 


Odessa – ceny noclegów i hoteli


 
Wynajem apartamentu w dobrej okolicy w Odessie w sezonie (ostatni tydzień czerwca) to koszt w granicach od 100 do 200 złotych za noc w warunkach, które nie urągają ludzkiej godności. Da się oczywiście wynająć jeszcze taniej i zejść poniżej 100 złotych za noc nawet w widełki od 60 do 80 złotych ale nie są to warunki w których warto odpoczywać.

 

5-gwiazdkowe hotele w Odessie również nie należą do najdroższych. Koszt nocy w dobrym hotelu w Odessie to – uwaga to nie żart – od 300 do 550 złotych za dwuosobowy pokój. W wielu miastach świata za tyle można przespać się co najwyżej w 3 gwiazdkowej norze daleko od centrum. Tu to wysoki standard w najlepszych hotelach.

 


 

Dla biedniejszych wczasowiczów są oczywiście hostele. Cena w hostelu w Odessie to od 20 do 50 złotych za noc. Jak widać w Odessie jest naprawdę bardzo tanio.

 


Ceny jedzenia w kawiarniach i restauracjach w Odessie


 
Jakie są ceny w restauracjach i kawiarniach w Odessie? Jak łatwą zgadnąć – niskie. Przeglądniemy jedynie najbardziej wyszukane restauracje ponieważ podawanie cenników w tanich miejscach jest bez sensu. Dla osób, które jeżdżą po Europie ceny na Ukrainie są tak niskie, że aż szkoda słów. Przejazd Uberem w Amsterdamie będzie droższy, niż dobry obiad w Odessie.

 
W restauracji Sophie Cafe Restaurant w 4-gwiazdkowym hotelu Frederic Koklen Boutique Hotel za przystawki płacimy od 330 UAH za kawior z sałatą przez 230 UAH za paszter sztrasburski. Sałatki od 185 UAH za sałatkę z kurczaka po całe 390 UAH za ciepłą sałatkę z owocami morza. Zupy od 115 UAH za barszcz ukraiński po 210 UAH za zupę z mleka kokosowego z owocami morza lub zupę rybną. Dania główne po 215 UAH za kurczaka po kijowsku lub kiełbaski z królika po całe 375 UAH za stek wellington w sosie winnym. Desery po 100 UAH.

 
We włoskiej restauracji Fratelli Ristorante w Odessie za przystawki płacimy wg ranicach 200 UAH, makarony od 180 do 300 UAH, dania główne od 300 do 500 UAH.

 


 

W restauracji Steakhouse zamówić można najróżniejsze rodzaje steków z wołowiny ukraińskiej czy nowozelandzkiej. Filet mignon to koszt 180 UAH za 100 gramów, nowozelandzka jagnięcina kosztuje 200 UAH za 100 gramów. Dania główne od 250 UAH za stek z królika po 380 UAH za wędzonego łososia. Zupy w granicach 120-140 UAH. Desery po 115-150 UAH.

 
To jedne z najdroższych restauracji w Odessie. Ceny w tańszych mogą zamknąć się w granicach 100 UAH za sałatki, 80 UAH za przystawki i 100-kilkudziesięciu za danie główne.

 
Równie dobrą restauracją w Odessie jest Bernardazzi. Tu za przystawki płacimy od 129 do 220 UAH za wędzonego łososia. Dania główne od 200 do 400 UAH za wędzonego łososia lub strogonow. Desery po 100-150 UAH. Ceny w restauracjach w Odessie są nieco niższe od najlepszych restauracji we Lwowie. Kawa w kawiarni w Odessie to koszt w okolicach 50-60 UAH za dużą latte w tych lepszych miejscach. Da się kupić kawę i za 40 UAH.

 


Czy w Odessie jest drogo – podsumowanie

Szczerze mówić osoby, które zastanawiają się czy na Ukrainie jest drogo powinny przemyśleć czy stać ja na jakiekolwiek wyjazdy zagraniczne. Odessa, Lwów, Kijów to jedne z najtańszych łatwo dostępnych destynacji turystycznych w Europie. Nawet słabo zarabiającego Polaka będzie tu stać na dobry obiad w wyszukanej restauracji, na przejazd Boltem lub Uberem z jednego końca ulicy na drugi. Na zabawę w modnym lokalu i zamawianie nie kieliszków, a całych butelek.
 
Odessa to jedno z tańszych miejsc w Europie jeśli weźmiemy pod uwagę atrakcje, które oferuje. Możliwość przejechania się na plaże, opalania nad morzem. Na Ukrainie jest taniej niż na bardzo taniej Sycylii. Cen w Odessie nie ma co porównywać do francuskiej czy włoskiej riwiery, a nawet Chorwacji czy Bułgarii.
 
Czy w Odessie jest drogo? Oczywiście, że nie jest. Co więcej – z lotnisk w Polsce można tu naprawdę tanio dolecieć. Pamiętajmy jednak, że na Ukrainę potrzebny jest paszport.

 

Polecamy również: