Czy na Cyprze są rekiny? Czy są rekiny w wodach Cypru?

Cypr od kilku lat staje się dla Polaków coraz częściej wybieranym kierunkiem wakacyjnych wyjazdów. Atrakcyjnie położona wyspa kusi przede wszystkim plażowiczów. Wielu turystów zastanawia się czy na Cyprze są rekiny. Czy w wodach Cypru są rekiny? Czy rekiny na Cyprze atakują ludzi?

 
Jeśli zastanawiacie się czy na Cyprze są rekiny to odpowiedź brzmi tak. W wodach Cypru można natrafić na rekiny ale przypadki spotykania rekinów w wodach u wybrzeży Cypru pojawiają się niezwyle rzadko. Bardzo rzadko dochodzi też do ataków na ludzi. Można wręcz przyznać, że praktycznie do nich nie dochodzi.
 
Czy rekiny na Cyprze atakują ludzi? W historii prowadzonych obserwacji zanotowano tylko jeden atak rekina na człowieka w wodach Cypru. Do ataku doszło 23 września 1901 roku, a więc sporo ponad 100 lat temu. Jedyny zanotowany atak rekina na Cyprze miał miejsce w Larnace i okazał się śmiertelnym w skutkach.
 
Poza tym w historii obserwacji ataków na ludzi w wodach Cypru nie było. W 2020 roku zaobserwowano rekina przy wodach Cypru ale nie miał zamiaru atakować żadnego człowieka.

 
Polecamy również: