Jaka waluta w Jordanii? Jordania pieniądze. Jakie wziąć?

Jaka waluta w Jordanii? Jordania pieniądze. Jakie wziąć?

Jordania od pewnego czasu staje się coraz bardziej popularnym kierunkiem wakacyjnych wyjazdów. Wielu turystów jednak jeszcze nie było w Jordanii i zastanawia się jaka jest waluta w Jordanii. Jakie pieniądze są w Jordanii? Jaką walutę wziąć do Jordanii? Oto informacje.

 
Walutą w Jordanii, a więc w takich miejscach jak Amman czy Petra, jest dinar jordański o międzynarodowym kodzie ISO z symbolem JOD, chociaż często spotkać można nieoficjalny symbol JD. Dinar jordański dzieli się na 100 piastrów. W obiegu pozostają banknoty o nominałach 1, 5, 10, 20 i 50 dinarów oraz również monety o niższych nominałach. Kurs jordańskiego dinara do polskiej złotówki to w granicach 5,60 zł za jednego dinara jordańskiego.
 
Gdzie kupić dinary jordańskie? W Polsce w niewielu miejscach da się kupić jordańską walutę. Jeśli już gdzieś się trafi to kurs wymiany jest dość niekorzystny. Najlepiej więc kupić dinary w Jordanii. Jakie pieniądze zabrać do Jordanii?
 
Jordański dinar jest mocno związany z dolarem amerykańskim dlatego też do Jordanii warto zabrać dolary. W kantorach w Jordanii da się wymienić wszystkie inne mocne waluty oraz waluty krajów ościennych. W Jordanii da się więc wymienić funty i euro, a w wielu miejscach również funty egipskie lub funty libańskie. W kantorach w stolicy Jordanii da się też wymienić dolary australijskie oraz japońskie jeny. Złotówki są akceptowalne przez niektóre sieci kantorów jak na przykład Abu Sheikha Exchange, ale nie wszędzie i nie zawsze.
 
Podsumowanie: jakie pieniądze są w Jordanii? W Jordanii używa się dinara jordańskiego. Jakie pieniądze wziąć? Najbezpieczniej wziąć dolary.

 

Polecamy również: