Kiedy jest strefa w Lublinie. Kiedy płatne parkowanie?

W Lublinie, jak w wielu innych miastach, istnieje strefa płatnego parkowania. Wiele osób zastanawia się kiedy działa strefa płatnego parkowania w Lublinie. W jakie dni parking w Lublinie jest płatny? Kiedy parkowanie w strefie płatnego parkowania w Lublinie jest darmowe? Sprawdźmy godziny i dni w które obowiązuje strefa w Lublinie.

Lublin to niewielkie miasto ale również w nim władze zdecydowały się na wyznaczenie strefy płatnego parkowania. Kiedy działa strefa płatnego parkowania w Lublinie?

Strefa płatnego parkowania w Lublinie jest aktywna w dni robocze, od poniedziałku do piątku. W wymienione dni opłaty za postój obowiązują od godziny 8:00 do 18:00. W tych godzinach kierowcy zobowiązani są do opłacania postoju, aby uniknąć ewentualnych kar.

Jednakże dobra wiadomość jest taka, że opłaty za parkowanie w strefie w Lublinie nie obowiązują w soboty i niedziele czyli parkowanie w weekend jest darmowe. Ponadto, strefa płatnego parkowania nie jest aktywna w pozostałe dni ustawowo wolne od pracy.

Warto pamiętać, że w Lublinie istnieje również wiele darmowych miejsc parkingowych wyznaczonych poza strefą płatnego parkowania więc nawet jeśli wybieramy się do miasta w dniu w którym parking jest płatny to przy odrobinie dobrej woli uda nam się zaparkować za darmo poza strefą.

Podsumowanie: kiedy jest strefa w Lublinie? W Lublinie strefa płatnego parkowania jest aktywna od poniedziałku do piątku, od godziny 8:00 do 18:00. Opłaty za parkowanie nie obowiązują w soboty, niedziele i dni wolne od pracy. Oczywiście zasady w strefie zawsze mogą się zmienić dlatego przed wyjazdem do Lublina warto odwiedzić oficjalną stronę miejską i zweryfikować czy sytuacja nie uległa zmianie.

Warto przeczytać również: