Czy Cypr jest w Europie? Czy Cypr to Europa czy Azja?

Czy Cypr jest w Europie? Czy Cypr to Europa czy Azja?

Od niedawna Cypr staje się coraz bardziej popularnym kierunkiem wyjazdowym. Wakacje na Cyprze rozważa wielu Polaków ale jeszcze nie każdy tam był dlatego też wiedza o Cyprze nie jest w 100% powszechna. Wielu turystów zastanawia się czy Cypr jest w Europie. Czy Cypr to Europa? Jaki to kontynent? Europa czy Azja? Sprawdźmy to!

 
Myśląc Cypr można mieć na myśli tak właściwie trzy różne rzeczy: wyspę Cypr, Republikę Cypru oraz Cypr Północny czyli nieuznawane przez wiele krajów świata terytorium kojarzone z Turcją. Czy Cypr jest w Europie?
 
Wyspa Cypr położona jest we wschodniej części Morza Śródziemnego i jeśli zastanawiacie się czy jest w Europie to odpowiedź brzmi: nie. Cypr geograficznie to wyspa znajdująca się już w Azji. Politycznie czy kulturowo sprawa ma się nieco inaczej.
 
Republika Cypru zaliczana jest przez wiele osób do Europy ale w sposób polityczny i kulturowy. Przez wiele lat wyspa znajdowała się pod panowaniem europejskich potęg. Wnikliwi Czytelnicy strony Kawiarniany.pl wiedzą też przecież, że Republika Cypru znajduje się w gronie państw należących do Unii Europejskiej, a jej walutą jest Euro.
 
Podsumowanie: Czy Cypr jest w Europie? Politycznie czy kulturowo można przyjąć, że Cypr znajduje się w Europie jednak pod względem geograficznych jedna z największych wysp Morza Śródziemnego należy już do Azji.
 
Warto przeczytać również: