Kolejka na Kasprowy Wierch cennik. Ile bilety w 2024

Jeśli wybieracie się do Zakopanego i chcecie zwiedzić wszystkie atrakcje w okolicy to poza przejazdem nad Morskie Oko ciekawą atrakcją jest też kolejka na Kasprowy Wierch. Ile kosztuje wjazd na Kasprowy Wierch? Ile kosztuje bilet na Kasprowy w 2024 roku? Jaki jest koszt biletu na kolejkę linową? Sprawdźmy to!

Kolejka na Kasprowy Wierch to nie tylko środek transportu, ale także emocjonujące doświadczenie natury i piękna górska. Kolejka o długości 4,253 kilometra została otwarta pierwotnie w 1936 roku i zmodernizowana w 2007 roku. Obecnie jest jedną z największych atrakcji po polskiej stronie Tatr. Jaki jest cennik kolejki?


Cennik kolejki na Kasprowy Wierch

Cena wjazdu na Kasprowy Wierch zależy od tego czy macie zamiar wjechać w sezonie wysokim czy sezonie niskim. Sezon wysoki jest oczywiście droższy. Bilet normalny w sezonie niskim na przejazd góra dół to 99 złotych, w jedną stronę to aż 79 złotych. Cena ta obowiązuje w kasie w Kuźnicach. Torupass online, cena w biletomacie czy w BOK Gubałówka jest jeszcze wyższa. To nawet 179 zł za bilet góra dół i 149 zł za przejazd w jedną stronę.
 
Cena w sezonie wysokim są niestety jeszcze wyższe. Bilet normalny w dwie strony w sezonie wysokim kupiony online to koszt 129 zł, a kupiony w kasach biletowych lub na dolnej stacji to koszt 139 zł za przejazd w dwie strony. W jedną stronę bilet to koszt 109 przy zakupie online i 115 zł przy zakupie w kasie lub w automacie.

Bilety ulgowe w sezonie wysokim przy zakupie online to koszt 109 zł za dwie strony i 89 zł w jedną stronę. Te same bilety w innej formie zakupu w kasie lub przy dolnej stacji to odpowiednio 115 i 95 zł.

 

Uwaga: cennik kolejki na Kasprowy Wierch może się zmienić i różni się w zależności od sezonu wysokiego i niskiego. Po zawsze aktualne ceny zawsze warto zapytać w kasie albo znaleźć oficjalną stronę kolejki. Jeśli nie chcecie stać w długiej kolejce do kolejki to lepiej kupić bilet online przez internet albo wcześniej niż chcemy pojechać w biletomacie.

 
Polecamy również: