Czy do USA potrzebny paszport? Czy do Stanów trzeba paszportu?

Wyjazd na wycieczkę po Stanach Zjednoczonych i odwiedzenie wszystkich stanów w USA to marzenie wielu osób. Zanim jednak pojedzie się do USA warto dowiedzieć się jakie dokumenty potrzebne są by pojechać do Stanów. Czy do USA potrzebny jest paszport? Czy do Stanów Zjednoczonych potrzebna jest wiza? Ile musi być ważny paszport do USA? Oto wymagane dokumenty do wyjazdu do USA.

 

Najważniejszym mitem o wyjeździe do Stanów Zjednoczonych jest konieczność posiadania wizy. Prezydent Donald Trump 11 listopada 2019 roku włączył Polskę do Programu Ruchu Bezwizowego. Co to oznacza? Czy do USA potrzebna jest wiza? Dla osób jadących turystycznie do Stanów Zjednoczonych wiza nie jest potrzebna. Wiza nie jest potrzebna też przy wyjeździe biznesowym. Przed wyjazdem trzeba zarejestrować się jednak w systemie ESTA na esta.cbp.dhs.gov.
 
Ile można być bez wizy w USA? Polak może pojechać do USA bez wizy jeśli wybiera się tam na 90 dni. Na dłuższy pobyt potrzebne są dodatkowe dokumenty. Czy zawsze da się pojechać do USA na 90 dni? Niekoniecznie. Jeśli mamy pecha to amerykańscy urzędnicy na lotnisku mogą skrócić ten okres i podróż w drugą stronę trzeba będzie zacząć wcześniej.
 
Czy do Stanów Zjednoczonych potrzebny jest paszport czy dowód? Jeśli chcemy jechać do USA to musimy mieć ważny paszport na czas tak długi, jak długi będzie planowany pobyt w Stanach Zjednoczonych. Do USA nie da się polecieć na dowód osobisty.
 
Ile musi być ważny paszport do Stanów? Paszport do Stanów musi być ważny tak długo, jak mamy zamiar pozostać w USA. Polacy nie muszą posiadać paszportu ważnego o 6 miesięcy dłużej niż data planowanego wyjazdu. Oczywiście i tak lepiej mieć paszport ważny dłużej dla własnego bezpieczeństwa i komfortu psychicznego.
 
Czy lecąc do USA trzeba mieć bilet powrotny? Bilet powrotny do Polski nie jest wymagany przez władze ale jeśli go macie to też nie zaszkodzi.
 
Czy można lecieć do Stanów? Jeśli czytacie te słowa w 2021 roku to wszelkich informacji dotyczących podróżowania do USA warto szukać na oficjalnych stronach amerykańskich. Sytuacja w każdej chwili może ulegać zmianie więc aktualne informacje są tylko na stronach amerykańskiej administracji.

 
Polecamy również: