Alanya pogoda w marcu. Temperatury. Czy warto jechać?

Alanya to piękne miasto położone w Turcji. Wiele osób kojarzy je z letnimi urlopami ale czy nadaje się na wyjazd również w marcu? Jaka jest pogoda i temperatura w Alanyi w marcu? Czy warto jechać w marcu do Alanyi?

 

Pogoda w Alanyi w miesiącu marcu jest idealna dla tych, którzy chcą korzystać z atrakcji miasta i wspaniałych krajobrazów. Średnia temperatura w marcu wynosi 16 stopni Celsjusza z początkiem miesiąca i dość szybko wzrasta. Pod koniec marca średnia to już 19 stopni Celsjusza.
 
To jednak wciąż za mało by opalać się na plaży czy kąpać w morzu.

 


Czego spodziewać się w Alanyi pogodowo w marcu

Jeśli chodzi o pogodę, marzec nie jest jednym z najlepszych miesięcy do odwiedzenia Alanyi. Wieczory i noce wciąż są chłodne. Można spodziewać się też opadów deszcu.
 
W marcu w Alanyi pada mniej niż we wcześniejszych miesiącach zimowych ale wciąż pada.

 


Co należy spakować na wycieczkę do Alanyi w marcu?

Ponieważ pogoda nie należy do najlepszych warto spakować ze sobą ubrania dostosowane do umiarkowanej wiosennej pogody. Jeśli planujesz spędzić czas na świeżym powietrzu na wędrówkach lub spacerach, wygodne buty są koniecznością. Stroje kąpielowe na marcowej wycieczce do Alanyi nie będą potrzebne.
 
Ogólnie rzecz biorąc, pogoda w Alanyi w marcu nie jest najlepsza. Oczywiście jest tu znacznie cieplej niż w Polsce ale osoby szukające naprawdę ciepłej wakacyjnej destynacji powinny wybrać się w inne miejsce.

 
Polecamy przeczytać także nasz przewodnik po atrakcjach w Alanya.

 
Polecamy również: