ZOO w Wiedniu cennik. Ile kosztują bilety do ZOO?

Wiedeń kojarzy się z najróżniejszymi muzeami ale również ZOO w Wiedniu to jedna z ciekawszych atrakcji w mieście. Wielu turystów zastanawia się ile kosztuje zwiedzanie ZOO w Wiedniu. Po ile są bilety do ZOO w Wiedniu? Ila kosztuje zwiedzanie? Sprawdźmy jaki jest cennik ZOO w Wiedniu czyli słynnego Schönbrunn Zoo.

  • Gdzie jest ZOO w Wiedniu?
  • Jakie zwierzęta są w ZOO w Wiedniu?
  • Jaki jest cennik ZOO w Wiedniu?
  • Bilety pakietowe do ZOO w Wiedniu

ZOO w Wiedniu to najstarszy wciąż działający i jeden z najsłynniejszych tego typu obiektów na całym świecie. Wiedeńskie ZOO będące częścią kompleksu ogrodów i Pałacu Schonbrunn od 1996 roku wpisane są na listę UNESCO.

Schönbrunn Zoo założono w 1752 roku. Obecnie zamieszkuje je około 8500 osobników z blisko 750 gatunków zwierzą w tym także pandy wielkie, słonie afrykańskie, wielkie koty takie jak lwy czy tygrysy, pingwiny królewskie czy popularne w internecie kapibary. Cennik ZOO w Wiedniu wcale nie jest przerażającą wysoki.

Ile trzeba zapłacić za zwiedzanie ZOO w Wiedniu? Jaka jest cena biletów? Zwiedzanie ZOO w Wiedniu nie należy do najtańszych atrakcji Wiednia ale nie jest też przesadnie drogie. Cena normalnego biletu wstępu do ogrodu zoologicznego to 26 EUR, bilet ulgowy (dla osób w wieku od 6. do 18. roku życia) jest tańszy i kosztuje 15 EUR. Bilet dla niepełnosprawnych to również 14 EUR, a dzieci poniżej 6. roku życia zwiedzaj ZOO w Wiedniu za darmo.

Jeśli chcemy zwiedzać zoo w Wiedniu to warto zorganizować się w grupę powyżej 10 osób, wówczas bilet normalny kosztuje 24 EUR. Bilet rodzinny (maksymalnie dla rodzin 2+3) to koszt 85 EUR, a bilet sezonowy ważny przez rok od daty wydania to 65 EUR.

wieden zoo cennik

Ciekawą propozycją dla osób wybierających się zobaczyć ZOO w Wiedniu oraz inne atrakcje położone w jego okolicy jest bilet do ZOO oraz do palmiarni i desert house Wüstenhaus Schönbrunn w cenie 34 EUR za bilet normalny.

Dostępne są też inne pakiety biletów takie jak bilet do ZOO i wstęp na diabelski młyn za 31,50 EUR, bilet do ZOO oraz wstęp na wieżę widokową Danube Tower za 35 EUR, a także pakiet na zwiedzanie Pałacu Schonbrunn oraz zoo dostępny od 1 czerwca do 2 października za 69 EUR.

Istnieje też zniżka dla posiadaczy Vienna City Card. Posiadacze tej karty mają możliwość nabycia biletu do ZOO w Wiedniu w cenie 22 EUR.

Bilety do zoo w Wiedniu można kupić przez internet na specjalnej stronie internetowej. Ceny biletów o których piszemy pochodzą z cennika na 2023 rok więc jeśli chcecie odwiedzić zoo w Wiedniu dużo później to warto zweryfikować czy ceny są aktualne na oficjalnej stronie wiedeńskiego ogrodu zoologicznego.


Ważne informacje:

  • ZOO w Wiedniu to najstarszy wciąż działający ogród zoologiczny
  • Bilet normalny do ZOO bez zniżek to koszt 26 EUR
  • Zwiedzanie ZOO w Wiedniu możliwe jest przez 365 dni w roku

 
Polecamy również: