Skąd loty do Budapesztu? Bezpośrednie loty na Węgry z Polski

Dojazd samochodem na Węgry nie należy do najłatwiejszych. Trzeba przejechać przez górzyste tereny na Słowacji i mimo niewielkiej odległości od polskich granic jedzie się słabo. Najlepszym sposobem jest lot do Budapesztu. Skąd można polecieć do Budapesztu bezpośrednio? Jakie polskie lotniska pozwalają na lot do węgierskiej stolicy bez przesiadek? Skąd z Polski są loty do Budapesztu?

Na budapesztańskie lotnisko imienia Ferenca Liszta, które położona jest około 16 kilometrów od centrum Budapesztu można dolecieć z kilku lotnisk w Polsce.

Lotnisko w Budapeszcie jest bardzo dobrym miejscem z którego można polecieć do wielu atrakcyjnych destynacji. Niestety jednak jeśli chodzi o bezpośrednie loty z Polski do Budapesztu to zbyt wielkiego wyboru nie ma dużego wyboru. Od dawna już nie ma bezpośrednich lotów na trasie Kraków – Budapeszt.

 
Bezpośrednio na port lotniczy Budapeszt im. Ferenca Liszta z Polski dolecieć można na lotnisko Chopina w Warszawie na pokładzie linii Lot, Qatar Airways oraz Wizz Air. Bezpośrednie loty do Budapesztu z Modlina obsługuje też linia Ryanair. Więcej bezpośrednich lotów z Polski do Budapesztu niestety nie ma, przynajmniej nie w siatce połączeń na początek 2024 roku.

Polecamy również: