Czy w niedziele są otwarte galerie handlowe? Czy czynne?

Czy w niedziele są otwarte galerie handlowe? Czy czynne?

Wiele osób sprawdza czy w niedziele sklepy są czynne i zdaje sobie sprawę z tego, że niedziele handlowe w 2021 roku stanową tylko niewielki procent wszystkich niedziel. Czy oznacza to jednak, że galerie handlowe są zamknięte? Czy w niedziele galerie handlowe są otwarte? Czy w niedziele czynne jest centrum handlowe? Które galerie handlowe są otwarte w niedziele? Sprawdźmy to!

 
Niestety w przeciwieństwie do Czech, Słowacji, Węgier czy Ukrainy większość niedziel w Polsce to decyzją polityków niedziele z zakazem handlu. Większość sklepów jest wówczas zamknięta. Czy oznacza to, że galerie handlowe są zamknięte?
 
Czy galerie handlowe są otwarte w niedziele? To zależy! Istnieją w Polsce galerie handlowe, które otwierają się w niedziele. To przede wszystkim te działające przy dworcach ale nie tylko. Niektóre centra handlowe otwierają swoje drzwi również w niedziele bowiem zakaz handlu nie dotyczy gastronomii.
 
Gdy tylko gastronomia nie jest pozamykana przez wymysły polityków to w wielu galeriach handlowych kawiarnie i restauracje są czynne w niedziele. W centrah handlowych otwarte bywają też piekarnie i – jeśli rząd ich nie pozamykał – również kina i wszelkie inne rozrywkowe miejsca.
 
Galerie handlowe otwarte w niedziele to zwykle te galerie, które znajdują się w centrach dużych miast. Na prowincji centra handlowe mogą być zamknięte w każdą niedziele z zakazem handlu.
 
Podsumowanie: czy galerie handlowe są otwarte w niedziele? To zależy. Są takie, które są czynne więc najlepiej po prostu to sprawdzić wyszukując interesujące Was centrum handlowe i sprawdzając godziny otwarcia w niedziele.

 
Polecamy również: