Czy w Wielka Sobotę można sprzątać? Czy wolno sprzątać?

Dla wierzących święta Wielkanocne są jednymi z najważniejszych świąt w roku. Wiele osób zastanawia się czy przy okazji świąt można wykonywać podstawowe czynności takie jak prace domowe czy sprzątanie. Czy w Wielką Sobotę można sprzątać? Czy wypada sprzątać w Wielką Sobotę? Sprawdźmy!

 

Rozważania nad tym czy z powodu jakiegokolwiek święta coś można, a czegoś nie można to rozważania tylko dla osób będących aktywnymi członkami kościoła katolickiego, którzy chcą żyć według jego przykazań. Polska nie jest krajem wyznaniowym więc większość obywateli może sprzątać i pracować koło domu kiedy tylko zechce. Inaczej sprawa może wyglądać w przypadku wierzących.
 
Czy w Wielką Sobotę można sprzątać? Wielka Sobota nie znajduje się na liście świąt nakazanych. Nie jest to dzień taki jak każda niedziela czy Wielka Niedziela. To nie święto nakazane i nie istnieją tutaj żadne konkretne wytyczne. Nie ma nawet postu, chociaż niektórzy kapłani religii rzymskokatolickiej zachęcają również do zachowania postu w Wielką Sobotę.
 
Jeśli przed Wielką Niedzielą trzeba posprzątać w domu, upiec ciasto albo wyprać brudne ubrania to można to zrobić bez najmniejszych przeszkód. Przypominamy też, że w Wielką Sobotę sklepy są otwarte.

 
Polecamy również: