Czy w niedziele można wiercić? Czy w niedziele można robić remont?

Kościół katolicki w Polsce powoli traci wiernych i co za tym idzie nie każdy Polak należy już do Kościoła. Z tego też względu wiele osób zastanawia się czy w niedziele można robić remont albo wiercić w domu. Czy w niedziele można pracować w domu?

 
Jeśli należycie do grona wiernych Kościoła rzymskokatolickiego i przestrzegacie jego zakazów i nakazów to nie musicie dalej czytać tylko od razu udać się do <a href=”https://www.kawiarniany.pl/2020/10/29/swieta-nakazane/”>kalendarza świąt nakazanych. Dla gorliwych katolików niedziela to dzień święty w którym nie wolno pracować. Co z całą resztą osób, których nie interesują grzechy według Kościoła katolickiego?
 
Jeśli zastanawiacie się czy w niedziele można wiercić albo robić remont to pod względem świeckiego prawa obowiązującego w Polsce niedziela nie różni się niczym od wszystkich innych dni.
 
Stosowane są tu takie same przepisy jak w poniedziałek, środę, piątek czy sobotę. Nie ma żadnego prawnego zakazu robienia czego się chce we własnym domu. Oczywiście zarówno w poniedziałek ak i w niedziele trzeba pamiętać o artykule 51 kodeksu wykroczeń dotyczącym zakłócania spokoju lub porządku publicznego.
 
Podsumowując: jeśli nie wierzycie w katolickie grzechy dotyczące pracowania w święta nakazane i jesteście normalnymi osobami nie należącymi do żadnego kościoła to niezależnie czy jest niedziela czy wtorek możecie robić w swoim domu remont albo grabić liście w ogródku.

 

Polecamy również: