Makarska pogoda lipiec. Jaka temperatura? Czy warto jechać?

Lipiec to środek sezonu wakacyjnego i miesiąc w którym wielu turystów odwiedza Riwierę Makarską w Chorwacji. Czy pogoda w Makarska w lipcu jest dobra? Jaka jest temperatura i pogoda na Riwierze Makarskiej w lipcu? Czy jest ciepło? Czy warto jechać nad Balaton w lipcu? Oto pogoda w miejscach takich jak Makarska czy Podgora? Czy warto jechać w lipcu?

 
W mieście Makarska na Riwierze Makarskiej w Chorwacji w lipcu robi się naprawdę gorąco. Z początkiem miesiąca średnia temperatura wynosi 30 stopni Celsjusza i wzrasta wraz z kolejnymi tygodniami miesiąca. W trzecim i czwartym tygodniu lipca średnia temperatura w Makarska to już 32 stopnie Celsjusza. Końcówka lipca to na Riwierze Makarskiej najgorętszy okres w roku.
 
Warto podkreślić, że zdarzają się dni w których temperatura jest wyższa od średniej i może przekraczać nawet 35 stopni Celsjusza. Makarska w lipcu to gwarancja ciepłych wieczorów, nocy i poranków. Jest upalnie, a opady deszczu jeśli już występują to trwają krótko i są minimalne.
 
Riwiera Makarska w lipcu to też gwarancja słonecznych dni i niewielkiej liczby chmur. Osoby szukające ochłody powinny zastanowić się nad wybraniem innej destynacji turystycznej na lipiec ale każdy komu zależy na bardzo ciepłych dniach i dużej ilości słońca będzie zadowolony z wyjazdu w lipcu.

 
Warto przeczytać również: