Kiedy niedziele handlowe 2021? Kiedy niehandlowe? Kalendarz na ten rok

Kiedy niedziele handlowe 2021? Kiedy niehandlowe? Kalendarz na ten rok

Od kilku już lat w Polsce rządzący zakazują handlu w niedziele i zwykle w niedziele nie da się normalnie zrobić zakupów. Przepisy są jednak dość mylące bowiem nie każda niedziela w Polsce to niedziela niehandlowa. Czy w tą niedzielę sklepy są czynne? Kiedy wypada niedziela handlowa? Kiedy sklepy są czynne? Oto kalendarz niedziel handlowych i niehandlowych w 2021 roku.

 

Na szczęście istnieją jeszcze pewne wyjątki od zakazu handlu, który przygotowali nam rządzący. O ile zwykle w niedziele nie da się iść na zakupy do większości sklepów to jednak są w ciągu 2021 roku niedziele w którym można iść na zakupy w sklepie. Kiedy wypadają niedziele handlowe?
 
Oto kalendarz niedziel handlowych w 2021 roku. Niedziele handlowe to wyłącznie te dni:
 
31 stycznia
28 marca
25 kwietnia
27 czerwca
29 sierpnia
12 grudnia
19 grudnia
 
Jak widać kalendarz niedziel handlowych w 2021 roku nie napawa optymizmem. Zakupy w otwartym sklepie można zrobić jedynie siedem razy w ciągu roku. W 2021 roku wypada tylko siedem niedziel handlowych. Co to oznacza? Kiedy są niedziele niehandlowe?
 
Niedziele niehandlowe w 2021 roku to wszystkie te niedziele, które nie wypadają w dni wymienione powyżej. Tylko 7 z aż 52 niedziel w 2021 roku to niedziele kiedy można iść na normalne zakupy.

 
Polecamy również: